Bank BGŻ BNP Paribas z szybkimi płatnościami internetowymi Paybynet

Bank BGŻ BNP Paribas z szybkimi płatnościami internetowymi Paybynet
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą już korzystać z płatności internetowych Paybynet - szybkiego i wygodnego sposobu na płacenie za zakupy w sieci. Rozwiązanie dostarcza KIR, instytucja pełniąca kluczową rolę w rozliczeniach międzybankowych.

Bank BGŻ BNP Paribas udostępnił swoim klientom, dostarczaną przez KIR, unikalną usługę umożliwiającą realizację płatności online bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu internetowego Dane przelewu są automatycznie wypełniane przez system Paybynet, co upraszcza proces płatności i eliminuje ryzyko popełnienia błędów, które mogą pojawić się podczas samodzielnego wprowadzania danych.

– Konsekwentnie dążymy do tego, aby nasi klienci mieli dostęp do nowoczesnych i wygodnych usług. W połowie marca, jako jeden z trzech banków w Polsce, umożliwiliśmy składanie wniosku o rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy za pośrednictwem naszej bankowości elektronicznej i jej nowej funkcjonalności e-Urząd. Teraz przyszedł czas na płatności internetowe Paybynet. W przypadku tego systemu istotną zaletą jest prostota realizacji płatności i jednoznaczna identyfikacja stron transakcji. Ważne jest także to, że cały proces odbywa się między zaufanymi podmiotami, w zamkniętym środowisku bankowym – mówi Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający Pionu Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas.

Do zrealizowania transakcji w e-sklepie wystarczy jako formę płatności wybrać szybki przelew Paybynet, następnie zalogować się do bankowości elektronicznej i zaakceptować operację. Informacja o transakcji przekazywana jest do sklepu w trybie online, co w przypadku zakupów w sieci znacząco przyspiesza realizację zamówienia. System funkcjonuje w trybie ciągłym i jest dostępny całą dobę, także w niedziele
i święta.

– Informacje o płatnościach realizowanych w systemie Paybynet przekazywane są w postaci zaszyfrowanej, a ich wymiana następuje z wykorzystaniem protokół SSL, co zapewnia bezpieczeństwo płatności – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR. – Warto dodać, że przelewy zlecane w systemie Paybynet są nieodwołalne. Dzięki temu obie strony transakcji mają pewność, że zlecenie płatności zostanie zrealizowane. 

Usługa paybynet pozwala również na wnoszenie opłat administracyjnych i skarbowych w e-urzędach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.paybynet.pl.

BGŻ BNP Paribas