BANK 2011/11

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2011.11.okladka.150xMiesięcznik Finansowy BANK (listopad 2011)

  • Raport specjalny - BANCASSURANCE: SZANSĄ CZY OBCIĄŻENIEM? Banki coraz częściej współpracują z ubezpieczycielami, co daje poczucie bezpieczeństwa ich klientom. Czasami na wyrost, o czym świadczą przypadki obciążania przez banki spadkobierców kredytobiorców, którzy wzięli kredyt hipoteczny wraz z polisa, a jednak roszczenia finansowe kierowane są nie do towarzystwa ubezpieczeniowego. Czy nowa rekomendacja dobrych praktyk zapobiegnie takim zjawiskom?
  • Wielkie problemy z mała kartaW polskich realiach ich rozwój wciąż blokuje spór o wysokość opłat za korzystanie z karty płatniczej pomiędzy Visa i MasterCardem a bankami. Druga bariera jest niemożność bezpośredniego wykorzystania wpłatomatu jako bankomatu, czyli bez pośrednictwa księgowych, czego wymaga NBP. Czy jest nadzieja na zmianę tej sytuacji?
  • Zawirowania bankowego świata Problemy Eurolandu są groźnym impulsem dla drugiej fali kryzysu i bólem głowy dla bankowców z całego świata. Z jednej strony protesty "oburzonych" okopujących centra finansowe na czterech kontynentach, a z drugiej rozpaczliwe prośby o pomoc dla euro kierowane do Chin, Indii, Brazylii i Rosji. Z tej okazji piszemy o wyzwaniach, które stoją przed rosyjska bankowoscią.