BANK 2011/10

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2011.10.okladka.150xMiesięcznik Finansowy BANK (październik 2011)

  • Temat numeru - Dostep do rzetelnej informacji Od czasów Babilonu i Fenicjan po dzis wszelkie dane o konkurencji, ale takze o potencjalnych klientach, przekładaja sie na zyski. Banki wydaja krocie na systemy IT na pozyskanie informacji o gustach i potrzebach Kowalskiego. Chca w ten sposób ograniczyc swoje ryzyko. Jest to racjonalne, skoro coraz czesciej stare dowody osobiste, paszporty lub inne dokumenty wykorzystywane sa do robienia fałszywek uzywanych przy próbach wyłudzania kredytów.
  • Nemezis Eurolandu? Dwóm z trzech najwiekszych banków Francji zmniejszono rating, co jest efektem ich zaangazowania w greckie obligacje. Informujemy o pomysłach na ratowanie strefy euro, które pojawiły sie w Krynicy i podczas wrocławskiej konferencji ECOFIN.
  • Ewolucja usług prawnych w sektorze bankowym Nowelizacja przepisów o outsourcingu pokazuje czym zyja banki i jak moga na nich zarobic kancelarie prawne. Jednak wiele spraw np. zwiazanych z bezpieczenstwem danych klientów providerów "wirtualnej chmury" lub odpowiedzialnoscia cywilna bankowców wobec klientów rózni sie od rozwiazan z UE i innych rynków. Usługom prawnym na rzecz banków, poswiecamy nasz raport.