Aviva PTE: Wioletta Morawska zastąpi Jana Linke w zarządzie

Aviva PTE: Wioletta Morawska zastąpi Jana Linke w zarządzie
Wioletta Morawska Fot. Aviva PTE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wioletta Morawska została powołana do zarządu Aviva PTE - funkcję obejmie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. W zarządzie będzie odpowiadać za sprawy prawne i compliance, zastępując Jana Linke, który złożył rezygnację.

Wioletta Morawska od 2001 r. pracuje w Dziale Prawnym grupy Aviva w Polsce jako prawnik dedykowany do obsługi spółek działających na rynku kapitałowym – domu maklerskiego zarządzającego aktywami oraz towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Pracę w Aviva PTE rozpoczęła w 2015 roku, a w latach 2016-2019 była członkiem zarządu spółki. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zdała egzamin sędziowski w 1993 roku i egzamin radcowski w 1994 roku. Ukończyła też studia podyplomowe dla Menedżerów Sektora Usług Finansowych i Ubezpieczeniowych na SGH.

Czytaj także: Aviva: awanse w zarządzie >>>

Jan Linke jest związany z Avivą od 2012 r. Członkiem zarządu Aviva PTE został w grudniu 2019 r., a wcześniej był prokurentem spółki. Wpisany na listę radców prawnych. Wcześniej odpowiadał za obsługę prawno-korporacyjną podmiotów grupy Aviva Polska. Udzielał także wsparcia prawnego w kluczowych projektach i inwestycjach Avivy w Polsce. W latach poprzednich pracował również w departamencie prawnym w grupie Nationale-Nederlanden.  

„Dziękuję Avivie za 9 lat wspaniałej przygody i okazane mi zaufanie. To była dla mnie bezcenna lekcja biznesu, a także czas nawiązania wielu wartościowych relacji. Zamierzam teraz rozwijać własną kancelarię radcowską” – mówi Jan Linke.

Źródło: Grupa Aviva / Aviva