Aviva przejmuje Expandera

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

aviva.02.400x279Aviva podpisała z Innova Capital umowę, na podstawie której przejmie 100 proc. udziałów w Expander Advisors.

Inwestycja jest kolejnym krokiem w realizacji strategii ubezpieczyciela, zakładającej obecność w wielu kanałach sprzedaży ubezpieczeń i innych produktów finansowych. „Przejęcie jednej z najlepszych sieci doradztwa finansowego w Polsce znacznie przyspiesza realizację tej strategii” –  mówi Adam Uszpolewicz, prezes Avivy. „W ten sposób ogłaszamy kolejny etap rozwoju Avivy w Polsce. Wysoko oceniamy ofertę produktową i standardy relacji z klientami Expandera. Kontynuując model niezależnego doradztwa finansowego i łącząc najlepsze praktyki obu firm, zapewnimy klientom najwyższy poziom obsługi” – mówi.

Expander, zgodnie ze swoją strategią rozwoju, pozyska nowego partnera kapitałowego i produktowego. „Dzięki współpracy z Avivą zyskujemy wyjątkową przewagę konkurencyjną i nowe perspektywy wzrostu” – mówi Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

Po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i przejęciu udziałów w Expanderze, Aviva, wspólnie z przejmowaną spółką, wypracuje optymalny model biznesowy.

Źródło: PIU