Aviva: postępy w realizacji głównego celu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

aviva.03.569x241Grupa Aviva w Polsce podsumowała I półrocze 2014 r. "Robimy duże postępy w realizacji naszego głównego celu strategicznego, jakim jest wzrost wartości nowego biznesu w segmencie obejmującym ubezpieczenia na życie oraz programy inwestycyjne i emerytalne" - informuje Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce.

W I półroczu wartość nowego biznesu wzrosła o 65 proc., co jest dowodem naszego potencjału sprzedażowego. Wynik jest przede wszystkim zasługą coraz większej aktywności i efektywności naszej własnej sieci doradców ubezpieczeniowych” – zauważa Adam Uszpolewicz. Dodaje, że firma nie zaniedbuje też rozwoju innych kanałów sprzedaży, w tym bancassurance i nowej sieci placówek własnych – Centrum Finansów Aviva. Ubezpieczyciel otworzył już 10 planowanych oddziałów.

Dalsze szanse na wzrost Aviva widzi m.in. w obszarze produktów trzeciofilarowych, zwłaszcza IKZE i IKE. W tym roku odnotowała wzrost zainteresowania tymi produktami – w ciągu pierwszych sześciu miesięcy zanotowała blisko 8900 nowych umów IKZE i IKE, podczas gdy w tym samym okresie roku poprzedniego 3600.

Źródło: PIU