Aviva: awanse w zarządzie

Aviva: awanse w zarządzie
Źródło: Aviva
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Katarzyna Laurenza obejmie funkcję prezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych pod warunkiem uzyskania zgody KNF. Krzysztof Lipski został powołany na członka zarządu Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych oraz Aviva Sp. z o. o. i został dyrektorem finansowym (CFO) grupy Aviva w Polsce.

Obydwoje raportują do Adama Uszpolewicza, prezesa grupy Aviva w Polsce.

– Gratuluję nominacji na nowe stanowiska i życzę dalszych sukcesów – mówi Adam Uszpolewicz.

Czytaj także: Co zmieni na rynku ubezpieczeniowym przejęcie spółek Aviva przez grupę Allianz?

Krzysztof Lipski
Fot. Aviva

Katarzyna Laurenza (Bem) dołączyła do zarządu Aviva TUO w kwietniu 2020 roku i od tego czasu odpowiada za ubezpieczenia majątkowe. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz IESE Business School w Barcelonie. Od 1992 roku związana z polskim rynkiem ubezpieczeniowym. Jest ekspertem w zakresie ubezpieczeń majątkowych, zarządzania produktem, underwritingu oraz reasekuracji. Zajmowała szereg kluczowych stanowisk w polskich i międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych oraz brokerskich (między innymi w PZU, Generali, Zurich, AON). W latach 2005-2017 była związana z grupą PZU, gdzie jako Dyrektor Biura Zarządzania Produktami odpowiadała za zarządzanie segmentem klientów indywidualnych i MSP, nadzorując w szczególności obszary produktu i underwritingu.

Czytaj także: Allianz kupuje spółki Avivy w Polsce za 2,5 mld euro; największa taka transakcja na naszym rynku ubezpieczeniowym >>>

Krzysztof Lipski
Fot. Aviva

Krzysztof Lipski jest związany z branżą ubezpieczeniową od ponad 20 lat. W latach 1998-2011 pracował w polskich i brytyjskich spółkach firmy doradczej KPMG (od 2005 r. na stanowiskach menedżerskich), gdzie specjalizował się w badaniu sprawozdań finansowych, doradztwie księgowym, regulacyjnym i transakcyjnym na rzecz zakładów ubezpieczeń, towarzystw funduszy inwestycyjnych i powszechnych towarzystw emerytalnych. Od 2011 r. związany z grupą Aviva, w latach 2011-2013 jako dyrektor kontrolingu, a od 2013 r. jako dyrektor ds. sprawozdawczości finansowej. Od 2018 r. jest też członkiem zarządu Santander Aviva. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz członek Association of Chartered Certified Accountants.

Źródło: Grupa Aviva / Aviva