Aviva 1 lipca znika z polskiego rynku

Aviva 1 lipca znika z polskiego rynku
Fot. Aviva Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
1 lipca Allianz i Aviva ostatecznie połączą się na polskim rynku i od 2 lipca spółki będą działać w Polsce pod marką Allianz.

Finalnym warunkiem połączenia spółek są wpisy do Krajowego Rejestru Sądowego.

W piątek, 13 maja, Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzje oznaczające zgodę na realizację planów połączenia zakładów ubezpieczeń oraz TFI Allianz Polska i Aviva Polska.

Czytaj także; Jolanta Karny złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa Aviva Polska >>>

Towarzystwa ubezpieczeniowe Santander Aviva, których akcjonariuszami są grupa Allianz oraz Santander Bank Polska, kontynuować będą działalność w dotychczasowej formie, a od 21 maja zmienią nazwy na Santander Allianz.

Zbliżające się przekształcenia nie oznaczają zmian dla klientów, pośredników i partnerów biznesowych, gdyż wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na podmioty przejmujące. Pracownicy kontynuują zatrudnienie w spółkach przejmujących.

– napisano w komunikacie.

Transakcja przejęcia Aviva w Polsce przez Allianz

Allianz w 2021 roku podał, że przejmie aktywa grupy Aviva w Polsce. Wartość transakcji ustalono na 2,5 mld euro. 

Transakcja została ogłoszona 26 marca 2021 r. i jest największym przejęciem Grupy Allianz od dekady. W jej ramach, Allianz nabył polskie spółki z Grupy Aviva zajmujące się ubezpieczeniami na życie i majątkowymi, a także towarzystwo funduszy emerytalnych i towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Transakcja obejmuje także nabycie po 51% akcji w spółkach joint venture Avivy i Santander Bank Polska oferujących życiowe i majątkowe produkty bancassurance. Transakcja dotyczy także spółki z Grupy Aviva działającej na Litwie.

Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce

W wyniku transakcji, Allianz stał się drugim największym międzynarodowym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem zysku z działalności operacyjnej.

Na polskim rynku Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem i drugim pod względem wielkości składki w segmencie ubezpieczeń na życie (bazując na danych z 2020 r.).

Źródło: Aviva Polska, PAP BIZNES