Artykuły ze źródła: pap bizn

BNP Paribas Bank Polska S.A.
Z rynku finansowego

Wyższy od oczekiwań zysk netto BNP Paribas Bank Polska S.A. w I kwartale 2024 roku

Zysk netto grupy BNP Paribas Bank Polska w I kwartale 2024 roku wzrósł do 590,6 mln zł z 488 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku był o 12 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 529,6 mln zł. Prezes Przemek Gdański sugeruje, że bank nie weźmie udziału w rządowym programie „Kredyt na start”.

CZYTAJ WIĘCEJ
WIBOR
Z rynku finansowego

Nie ma prac równoległych do Naczelnej Grupy Roboczej ds Reformy Wskaźników Referencyjnych

Piątkowa wypowiedź prezesa NBP ws. wskaźników referencyjnych podczas cyklicznej konferencji prasowej banku centralnego została źle zrozumiana – działania, o których mówił Adam Glapiński były konsultowane w Narodowej Grupie Roboczej (NGR), nie ma prac alternatywnych do NGR – poinformował prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. Dodał, że propozycje NBP dotyczą rynku repo, podaje PAP Biznes.

CZYTAJ WIĘCEJ
Jerome Powell
Z rynku finansowego

Fed utrzymał stopy procentowe bez zmian na poziomie 5,25-5,50%

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) postanowił pozostawić stopy procentowe bez zmian w przedziale 5,25-5,5%, poinformował Fed po posiedzeniu. Komitet powtórzył, że nie spodziewa się, iż właściwe będzie obniżenie docelowego zakresu, dopóki nie uzyska większej pewności, że inflacja będzie trwale zmierzać w kierunku 2%, podkreślono. Fed podał, że dodatkowe zaostrzenie polityki monetarnej będzie zależało od danych makro. „Spodziewam się, że w ciągu tego roku inflacja ponownie zacznie spadać, ale moja pewność co do tego jest mniejsza niż wcześniej z powodu danych, które widzieliśmy” – powiedział podczas konferencji prasowej Jerome Powell.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 166