Artykuły ze źródła: People

Pracownica - kobieta w pracy
Rynek pracy

Tytuł zawodowy czy magisterka zapewni lepszą przyszłość na współczesnym rynku pracy?

Każdego roku na rynek pracy wkracza blisko 350 000 absolwentów szkół wyższych. Jednocześnie rosnąca liczba uczelni oraz nowe kierunki studiów powodują, że w procesie rekrutacji wyższe wykształcenie z roku na rok traci na znaczeniu. Na co współcześnie najbardziej zwracają uwagę rekruterzy? Czy tytuł magistra zupełnie stracił swoją wartość? Na te i inne pytania odpowiada Sebastian Popiel – współzałożyciel firmy People.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kandydaci do pracy siedzący z cv w ręku
Rynek pracy

Praca tymczasowa: obalamy mity związane z tą formą zatrudnienia

Z pojęciem pracy tymczasowej wiąże się sporo mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że decydując się na tę formę zatrudnienia, pracownik skazany jest na pracę bez perspektyw w firmie, z której po krótkim czasie i tak będzie musiał odejść. Okazuje się jednak, że szczególnie w czasach tzw. rynku pracownika i ciągłych braków kadrowych pracodawcy coraz częściej zatrudniają pracowników tymczasowych na stałe. Taka forma współpracy stanowi więc dobry sposób nie tylko na znalezienie odpowiedniego pracownika, ale również odpowiedniego pracodawcy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna w magazynie z notatnikiem
Rynek pracy

Rekrutacja: dlaczego warto zatrudnić pracownika po czterdziestym piątym roku życia

Temat zatrudniania osób po 45-tym roku życia powraca podczas procesów rekrutacyjnych zarówno w korporacjach, jak i w działach Human Relations mniejszych przedsiębiorstw. Polskie społeczeństwo starzeje się i zmagamy się z niedoborem potencjalnych pracowników. Pojawia się pytanie – czy warto zatrudnić kandydata, który ukończył czterdzieści pięć lat?

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1