Nowy Polski Ład: państwo dopłaci 40000 zł do mieszkania spółdzielczego?
Propozycje ogłoszone w programie Nowy Polski Ład będą miały znaczenie nie tylko dla deweloperów i TBS-ów (SIM-ów). Skorzystać na nich mogą również spółdzielnie.
Propozycje ogłoszone w programie Nowy Polski Ład będą miały znaczenie nie tylko dla deweloperów i TBS-ów (SIM-ów). Skorzystać na nich mogą również spółdzielnie.
Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy rejestracja firmy w domu lub lokalu obliguje do płacenia wyższego podatku od nieruchomości. Wyjaśniamy tę kwestię.
Państwo nie wspiera już mocno „mieszkaniówki” poprzez ulgi podatkowe. Warto jednak wiedzieć, że nadal istnieje możliwość odliczenia pewnych wydatków.
Przekształcenie użytkowania wieczystego nie przebiega bez pewnych problemów. Wyjaśniamy, jakie utrudnienia są związane z tą operacją.
Wiele osób zastanawia się, czy można zająć spółdzielcze mieszkanie po krewnym. Wyjaśniamy, w jakich okolicznościach jest to możliwe.
Tania działka rolna pod dom to nieruchomość, której szuka wiele osób. Wyjaśniamy, czy po niedawnych zmianach prawnych łatwiej będzie kupić taką działkę.
Kredyt we frankach obciąża bardzo wiele polskich mieszkań. Sprawdzamy, czy stanowi on przeszkodę podczas sprzedaży lokalu albo domu.
Można odzyskać wkład ze spółdzielni (dotyczący spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu) i wykorzystać go przy kredycie. Wyjaśniamy, jak to zrobić.
Aglomeracja warszawska to obszar ważny z punktu widzenia budownictwa jednorodzinnego. Sprawdzamy, jak często kupowane są domy pod Warszawą.
Ulga mieszkaniowa może być bardzo dobrym sposobem na uniknięcie podatku po sprzedaży mieszkania. Wyjaśniamy zasady wspomnianej ulgi.
Współwłasność mieszkania to dość częsta sytuacja. Postanowiliśmy wyjaśnić, jak można pozbyć się kłopotliwej współwłasności.
Wiele osób szukających cenowych okazji zastanawia się, czy mieszkanie z licytacji komorniczej może być dobrym wyborem. Odpowiadamy na to pytanie.
W przypadku działek zabudowanych domami, dość często pojawia się problem uciążliwych służebności. Wyjaśniamy, czy takich obciążeń można się pozbyć.
Zakup używanego mieszkania to opodatkowana transakcja. Warto wiedzieć, że fiskus może doliczyć wyższy podatek zarówno sprzedawcy, jak i kupującemu.
Sprzedaż używanego lokalu to transakcja, w przypadku której też działa rękojmia. Wyjaśniamy, czy jest to uciążliwe z punktu widzenia sprzedawcy mieszkania.
Oferta towarzystw budownictwa społecznego (TBS) bywa postrzegana jako alternatywa dla własnego „M”. Wyjaśniamy, czy TBS to dobry wybór.
Spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania można kupić tak jak własność. Wyjaśniamy, czy zakup takiego prawa do mieszkania spółdzielczego się opłaca.
Lokale czasem są obciążone pewnymi zobowiązaniami sprzedawcy nieruchomości. Tłumaczymy, czy zakup „M” z takimi obciążeniami oznacza kłopoty.
Wiemy, że ubiegłoroczna sprzedaż mieszkań w Warszawie była wysoka. Warto sprawdzić, czy liczba sprzedanych „M” ze stolicy pobiła historyczny rekord.
Deweloperzy budują dużo mieszkań w powiatach położonych blisko Warszawy. Postanowiliśmy sprawdzić, które obszary są dla nich szczególnie atrakcyjne.
Polska wypada źle w prognozach dotyczących przyszłości systemu emerytalnego. Zastanawiamy się, czy mieszkania (na własne potrzeby lub kupione inwestycyjnie) mogą pomoc naszym rodakom na starość.
W naszym kraju mamy do czynienia z dużym rozdrobnieniem rynku najmu. Z czasem będzie jednak powiększała się grupa inwestorów wynajmujących jednocześnie większą liczbę mieszkań.