Artykuły ze źródła: NASK

BANK 2024/04

Raport Specjalny | Cyberbezpieczeństwo – NASK | Biometria behawioralna i AI kształtują przyszłość bezpieczeństwa bankowości?

Głównymi filarami współczesnej bankowości są relacje z klientami i technologie, na jakich banki opierają swoje usługi. Bankowość internetowa dominuje w firmach, natomiast mobilna wyraźnie zakorzenia się w preferencjach klientów indywidualnych. Dziś interakcje online stanowią większość ruchów na linii klient-bank. Z jednej strony użytkownicy chcą korzystać z coraz nowocześniejszych rozwiązań i ułatwień; z drugiej – liczą, że bank ochroni ich przed zagrożeniami wyrastającymi w odpowiedzi na rozwój technologii.

CZYTAJ WIĘCEJ
NASK - Logo
BANK 2023/08

Bankowość i Finanse | Technologie – NASK | Czy walka z oszustwami na zdalny pulpit to walka z wiatrakami?

Aktualnie jedną z najbardziej popularnych metod ataku na użytkownika bankowości elektronicznej jest tzw. oszustwo na zdalny pulpit. Polega na nakłonieniu go do zdalnego udostępnienia pulpitu terminala w trakcie operacji na koncie bankowym. Wykorzystywane jest w tym celu legalnie dostępne oprogramowanie do zdalnego zarządzania komputerem lub smartfonem, np. program AnyDesk czy TeamViewer.

CZYTAJ WIĘCEJ
wirtualny ekran z symbolami cyberbezpieczeństwa, kłódka
BANK 2023/05

Raport Specjalny | Bezpieczeństwo Banków – NASK | By dane nie zostały upolowane

Cyberbezpieczeństwo jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed instytucjami, także finansowymi. Nieustanny rozwój technologiczny wymusza na nas ciągłą uważność w zakresie cyberochrony oraz szczelności systemów, z których korzystają użytkownicy. Jednym ze sprawdzonych narzędzi dla banków oraz ich klientów jest BotSense NASK, który już dziś chroni blisko 16 mln kont bankowych oraz 9 mln użytkowników aplikacji mobilnych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Napis COVID-19 na klawiaturze komputera
Cyberbezpieczeństwo

Koronawirus w Polsce: NASK z Europolem i policją przypominają najważniejsze zasady cyberbezpieczeństwa w czasie epidemii

NASK wspólnie z Biurem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz Europolem przypominają o najważniejszych zasadach cyberbezpieczeństwa. #zostanwdomu to czas aktywnego korzystania z internetu. Wiążą się z tym możliwości zdalnych zakupów czy kontaktu z bliskimi i znajomymi, ale to także przestrzeń aktywności oszustów. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

CZYTAJ WIĘCEJ
Koszyk z zakupami na klawiaturze komputera
Cyberbezpieczeństwo | Finanse osobiste

To już ostatni dzwonek na świąteczne zakupy online. Jak nie stracić głowy i nie dać się oszukać?

Coraz więcej Polaków robi zakupy online. Przekonali się do nich już nie tylko młodzi, ale i osoby, które rzadziej korzystają z nowoczesnych technologii. I świetnie! Internet naprawdę skutecznie potrafi ułatwić życie. To już ostatni moment na zakupy online. Uważajcie, żeby w pośpiechu nie dać się okraść.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1