Artykuły ze źródła: Centrum Prasowe PAP

Bon turystyczny
Cyberbezpieczeństwo | Finanse osobiste

Bon turystyczny: ZUS przestrzega przed oszustami!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wprowadzone od 1 sierpnia bony turystyczne, stanowiące formę dofinansowania wypoczynku dzieci, nie podlegają wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze. ZUS przestrzega też przed korzystaniem ze znajdujących się w internecie ofert sprzedaży tych bonów, gdyż mogą z nich korzystać wyłącznie osoby uprawnione – podaje Prawo.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rafał Matusiak, prezes KSKOK, przewodniczący Rady Dyrektorów WOCCU.
Kadry

Rafał Matusiak przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych

Światowa Rada Związków Kredytowych (WOCCU) wybrała 21 lipca 2020 roku Rafała Matusiaka, prezesa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (KSKOK) na nowego przewodniczącego Rady Dyrektorów WOCCU. Nominacja została zatwierdzona na dorocznej konferencji WOCCU, które z powodu pandemii Covid-19 po raz pierwszy w historii odbyło się wirtualnie ‒ czytamy w komunikacie Centrum Prasowego PAP.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kobieta trzymająca pusty portfel
Finanse osobiste

Dzień bez Długów: jak do zadłużenia podchodzą różne pokolenia Polaków?

Bez względu na wiek i przynależność do danego pokolenia długi wywołują te same emocje i wiążą się z podobnymi potrzebami. Drobne różnice międzypokoleniowe mogą wynikać z doświadczeń życiowych, przekazanych wartości czy otoczenia, w jakim przyszło im dorastać. Takie wnioski można wyciągnąć z badania „Postawy Polaków względem zadłużenia” przeprowadzonego przez agencję badawczą IQS na zlecenie Grupy KRUK.

CZYTAJ WIĘCEJ
Technology Risk Managment Forum (Zarządzanie Ryzykiem Technologicznym)
Cyberbezpieczeństwo | Wydarzenia

Eksperci łączą siły w walce o polskie cyberbezpieczeństwo

Żaden kraj nie jest w pełni odporny na cyberataki – Polska nie stanowi wyjątku. Jednak rozwijająca się społeczność ekspertów coraz lepiej wyłapuje zagrożenia związane np. z oszustwami bankowymi. Takie wnioski płyną z danych przedstawionych w trakcie konferencji Technology Risk Managment Forum (Zarządzanie Ryzykiem Technologicznym), która w dniach 13-14 czerwca odbyła się we Wrocławiu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Pekao Leasing
Z rynku finansowego

Pekao Leasing rośnie dwa razy szybciej niż rynek. Ten rok będzie rekordowy?

Spółka Pekao Leasing należąca do Grupy Pekao S.A. zakończyła 2018 r. z przeszło 47 mln zysku netto. Bieżący rok ma być dla firmy rekordowy. Sprzedaż po pierwszych miesiącach br. ma solidny dwucyfrowy wzrost i rozwija się z dynamiką powyżej 30 proc. rok do roku. To efekt wdrażanych zmian organizacyjnych, podejścia do klienta i digitalizacji procesów.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna z napisem "innowacje"
Firma

170 mln zł na innowacje dla firm w Polsce Wschodniej

170 mln zł z Programu Polska Wschodnia czeka na małe i średnie firmy, które chcą wykorzystać wyniki prac B+R i wprowadzić innowacje, a tym samym podnieść swoją konkurencyjność. 100 mln zł z tej puli to środki przeznaczone na wsparcie projektów realizowanych w miastach średnich Polski Wschodniej. Właśnie ogłoszono konkurs dotacji – wnioski można będzie składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości już za miesiąc.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ręka trzymająca plik polskich złotych
Finanse osobiste | Prawo i regulacje

Rewolucja na rynku pożyczek i przełom w walce z lichwą? Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało w poniedziałek do uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania lichwie. Bezpieczne zakupy na raty, „chwilówki” bez zdzierstwa, koniec z odbieraniem mieszkań za niespłacone pożyczki o wielokrotnie niższej wysokości, limity kosztów dodatkowych i surowe kary za lichwę – to pakiet rewolucyjnych zmian w prawie, które mają skutecznie chronić Polaków przed plagą lichwiarzy i nadużyciami firm pożyczkowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1