Artykuły ze źródła: Britenet Sp. z o.o.

system IT na miarę, szablon garnituru na miarę
Technologie i innowacje

Kiedy warto zbudować dedykowane rozwiązanie IT?

Wybór garnituru to poważne przedsięwzięcie. Z jednej strony możemy iść do sklepu i po prostu kupić taki, jaki przypadnie nam do gustu. Zanim się na to zdecydujemy, możemy obejrzeć, ocenić i przymierzyć wiele rodzajów garniturów. Wybrany model w ograniczonym zakresie możemy do siebie dopasować. Czas wykonania takich poprawek jest krótki. A jeśli cena jest zbyt niska lub zbyt wysoka zawsze możemy zmienić sklep – rozpoczyna swoją analizę Łukasz Nienartowicz z firmy Britenet.

CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz Nienartowicz, Head of Business Intelligence, Britenet Sp. z o.o.
Komentarze ekspertów | Technologie i innowacje

Trwa wyścig o dane, czy banki obronią pole position i wygrają z konkurencją?

Oglądając Formułę 1, można z łatwością zauważyć pewną niesprawiedliwość tego sportu. Otóż kierowca startujący z pole position ma nad pozostałymi sporą przewagę. Oczywiście pozycję tę zdobywa się biorąc udział w kwalifikacjach do wyścigu, ale statystyki są nieubłagane. Ponad 40% wygranych w wyścigach F1 należało do startujących z pierwszej pozycji. Ale patrząc z drugiej, strony pozostałe niemal 60% wyścigów udowadnia, że sama przewaga na starcie to jeszcze za mało ‒ podkreśla Łukasz Nienartowicz, Head of Business Intelligence, Britenet.

CZYTAJ WIĘCEJ
Łukasz Nienartowicz, Head of Business Intelligence, Britenet Sp. z o.o.
Komentarze ekspertów | Technologie i innowacje

Zdiagnozuj swoją hurtownię danych

Jednym z moich ulubionych bohaterów książek jest Sherlock Holmes stworzony przez sir Arthura Conan Doyle’a. Postać ta jest o tyle ważna w literaturze, że to na jej archetypie bazuje większość powstałych w późniejszych czasach filmów czy seriali detektywistycznych, a nawet takie produkcje jak „Dr House”. Głównym motywem każdej historii związanej zarówno z samym Sherlockiem, jak i z jego „naśladowcami” jest rozwikłanie pewnej zagadki, można powiedzieć niewiadomej, posiadając do dyspozycji nie tyle jasne informacje, ile pewne wskazówki, symptomy ‒ pisze Łukasz Nienartowicz, Head of Business Intelligence, Britenet Sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ
Technologie i innowacje

Zbierz drużynę i podbij krainę Sztucznej Inteligencji

„Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę” – te słowa wypowiadane przez Piotra Fronczewskiego są kultowe dla fanów gier komputerowych końcówki lat 90. poprzedniego wieku. Padały one w słynnej grze „Baldur’s Gate”, której polska lokalizacja była jednym z pierwszych sukcesów nikomu wtedy nieznanej firmy CD Project., pisze Łukasz Nienartowicz, Head of Business Intelligence, Britenet Sp. z o.o.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1