Autor: Marek Wielgo

Nieruchomości

Gdzie właściciele zapłacą najwyższy podatek od nieruchomości w 2022 roku?

W 2021 roku koszty utrzymania mieszkania rosły w tempie znacznie przewyższającym inflację. Wiele wskazuje na to, że także w 2022 roku wydatki związane z utrzymaniem mieszkania będą najszybciej rosnącą pozycją w budżetach domowych wielu polskich rodzin. Portal GetHome.pl sprawdził, w których największych miastach mogą one spodziewać się podwyżki podatku od nieruchomości i jak dużej.

CZYTAJ WIĘCEJ
wirtualne budynki, w tle człowiek ze smartfonem
Nieruchomości

Rynek mieszkaniowy w siedmiu największych miastach Polski, październik ‘21: ubywa kupujących

Sytuacja na rynkach mieszkaniowych jest bardzo dynamiczna. Z okazji uruchomienia pierwszej ogólnopolskiej platformy do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego – BIG DATA RynekPierwotny.pl. został przygotowany raport, który pokazuje potencjał nowego narzędzia. Z raportu można się dowiedzieć, jak w październiku zmieniły się: popyt, podaż oraz ceny mieszkań w największych miastach. Warto samodzielnie dokonać analizyz, bo przecież każde miasto, a często i dzielnica w danym mieście ma swoją specyfikę. Platforma zawiera wiele aktualizowanych co miesiąc bardzo szczegółowych danych rynkowych, pisze Marek Wielgo.

CZYTAJ WIĘCEJ
Model domu i kalkulator
Finanse osobiste | Nieruchomości

Podatek od nieruchomości w 2021 roku: ile zapłacą mieszkańcy największych miast?

W 2020 r. koszty utrzymania mieszkania rosły w tempie przeszło dwukrotnie szybszym od inflacji. Wiele wskazuje na to, że także w 2021 r. wydatki związane z utrzymaniem mieszkania będą najszybciej rosnącą pozycją w budżetach domowych wielu polskich rodzin. Już wkrótce przeszło 9 mln z nich dostanie decyzję o podwyżce podatku od nieruchomości.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1