Pożegnanie Piotra Matwieja
20 września, pierwszego dnia tegorocznej edycji FLBS dotarła do nas smutna wiadomość. W pełni sił twórczych i aktywności odszedł nasz serdeczny kolega i współpracownik Piotr Matwiej.
20 września, pierwszego dnia tegorocznej edycji FLBS dotarła do nas smutna wiadomość. W pełni sił twórczych i aktywności odszedł nasz serdeczny kolega i współpracownik Piotr Matwiej.
Nakładem Wydawnictwa PWN ukazała się książka autorstwa profesorów warszawskiej SGH – Pawła Deca i Piotra Masiukiewicza: Finanse przedsiębiorstw w modelach i zadaniach.
PKB Polski w 2020 spadnie, w zależności od scenariusza o 4,0-7,1 proc. – napisali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Niektóre obiekty sportowe zostaną otwarte 4 maja, a rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy będą wznowione 29 maja, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Decyzję rządu chwalą największe kluby piłkarskie w Polsce, w tym Legia Warszawa,Lechia Gdańsk i Lech Poznań.
W związku z pandemią koronawirusa i postępującą blokadą gospodarki trwa dyskusja o wysokości zasiłków dla bezrobotnych, a także o płacy minimalnej. Głos w debacie Marka Lewandowskiego, rzecznika prasowego NSZZ Solidarność zanotował red. Maciej Małek.
Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej na razie nie rozważa podwyższenia wysokości zasiłku dla bezrobotnych – powiedziała w trakcie konferencji prasowej szefowa tego resortu Marlena Maląg.
Wszelkie zmiany, w szczególności te nagłe i narzucone odgórnie, budzą opór pracowników. Jednak w czasie panującej epidemii komunikacja zmian jest nieunikniona. Przedsiębiorstwa, chcąc utrzymać biznes, muszą dostosować się do okoliczności i wdrożyć nowe systemy oparte o pracę zdalną, automatyzację, nowe technologie czy sprzedaż on-line.
Jaką rolę powinny spełniać banki w okresie recesji wywołanej Covid-19, o odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy dr Sonię Buchholtz, ekspertkę ekonomiczną Konfederacji Lewiatan.
Podczas zorganizowanej przez KZBS konferencji „Bank spółdzielczy jutra – jak wykorzystujemy czas przemian?” Błażej Mika, wiceprezes SGB-Banku SA, mówił o zmianach, jakie w ostatnich miesiącach nastąpiły w bankach spółdzielczych SGB. Podkreślił, że w cyfrowym świecie nadal najważniejsi są ludzie. Nawet najlepsze rozwiązania technologiczne i systemy nie wystarczą bez kompetentnego personelu i efektywnego wykorzystania talentów pracowników.
Ponad 37 mln zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) otrzymało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie na realizację projektu, który ma poprawić stan ekologiczny wód w rzekach Wisła, Soła i Skawa. Całkowita wartość inwestycji to 44 mln zł. W uroczystym podpisaniu umowy udział wziął wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda.
Jego długa i owocna droga zawodowa była nierozerwalnie związana z tworzeniem zrębów nowoczesnego systemu bankowego od początku polskiej transformacji. Zawodowo i rodzinnie związany z Pomorzem Zachodnim, był Tadeusz Żywczak prekursorem bankowości komercyjnej ziemi szczecińskiej jako współzałożyciel, a w kolejnych latach Prezes Zarządu Pomorskiego Banku Kredytowego SA w Szczecinie. Od początku włączył się też aktywnie w […]
Od dłuższego już czasu obserwujemy wzrost społecznego zainteresowania praktycznymi aspektami edukacji ekonomicznej. Rozwój usług finansowych, wdrażanie do powszechnego użytku nowoczesnych instrumentów i narzędzi informatycznych nie tylko ułatwia dostęp do naszych pieniędzy, ale wymaga większej świadomości odnośnie przeciwdziałania niepożądanym skutkom postępu technologicznego.
Rada Nadzorcza oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Brodnicy informuje, iż wieloletni prezes Zarządu Banku Pan Józef Mitura podjął decyzję o zakończeniu z dniem 31 marca br. pracy zawodowej i przejściu na zasłużoną emeryturę.
Debaty poświęcone finansowaniu inwestycji JST i cyfryzacji samorządów – to główne punkty programu Forum Nowoczesnego Samorządu, które odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział kilkuset przedstawicieli samorządów, administracji centralnej i instytucji wspierających realizację statutowych działań JST.
W Warszawie rośnie liczba zaciąganych kredytów, a chętnych na mieszkania przybywa
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej konferencji poświęconej tematyce szeroko pojętej bankowości w sztuce. W dniu 2 kwietnia br. w Klubie Bankowca w Warszawie odbędzie się konferencja: „Bankowość i Sztuka – Art Summit 2015”.
Kredyty we frankach szwajcarskich brano w Polsce na mieszkania, ale obecny wstrząs wywołany uwolnieniem kursu helweckiej waluty jest na tyle duży, że będzie miał swoje konsekwencje także dla rynku nieruchomości komercyjnych. Oba rynki są połączone poprzez banki, które udzielają i kredytów hipotecznych dla osób indywidualnych, i kredytów dla inwestorów i deweloperów biur, obiektów handlowych, magazynów oraz deweloperów mieszkaniowych.
Usługi i wielokanałowość – to dziś elementy, którymi bank może się wyróżnić znacznie bardziej, niż atrakcyjnym oprocentowaniem. Wymagania klientów zmieniają się bardzo dynamicznie i coraz trudniej ich zatrzymać lub zdobyć nowych za pomocą argumentów czysto produktowych.