Autor: Krzysztof Madej

Raporty

Polski rynek nieruchomości – lipiec 2016

Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, wyczerpanie się puli środków w programie MdM miało znaczący wpływ na rynek nieruchomości w czerwcu. Osoby zainteresowane skorzystaniem z preferencyjnego finansowania muszą poczekać do stycznia kolejnego roku, kiedy udostępnione zostanie kolejne 373 mln zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości położone w atrakcyjnych nadmorskich lokalizacjach. Na rynku kredytów hipotecznych nie doszło do istotnych zmian, zarówno marże kredytów, jak i ich dostępność pozostała na poziomie podobnym do ubiegłego miesiąca.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość

 Najnowszy ranking lokat bankowych

Według NBP średnie oprocentowanie lokat założonych w marcu było najniższe w historii i wyniosło 1,61%. Nie powinno więc dziwić, że w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się obligacje przedsiębiorstw, których oprocentowanie wynosi 4,5%-5% w przypadku dużych i stabilnych firm. Dla tych, którzy  wolą jednak lokować pieniądze na depozytach, Expander przygotował zestawienie lokat bez gwiazdek z oprocentowaniem od 2%.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Rekordowy kwartał i rok w sektorze kredytów hipotecznych

zfdf.01.400x317Doradcy zrzeszeni w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) zamknęli rok 2015 rekordową sprzedażą kredytów hipotecznych. Ich łączny wolumen osiągnięty w IV kwartale przekroczył 4 mld złotych i był wyższy od tego wypracowanego rok wcześniej o ponad 16%. IV kwartał to też zdecydowana „kropka nad i” całorocznej pracy. W ciągu całego 2015 r. doradcy ZFDF pośredniczyli w udzieleniu niemal 15 mld zł kredytów mieszkaniowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Rynek mieszkaniowy budzi się do życia

mlodzi.mieszkanie.01.400x267Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, rynek mieszkaniowy budzi się do życia. W lutym  przeprowadzono o 40% więcej transakcji niż w styczniu. Jednocześnie, w ostatnim czasie w stosunku miesiąc do miesiąca, jedynie w Łodzi widać spadek cen nabywanych lokali. Dobrą wiadomością dla kredytobiorców jest zahamowanie ostatnich podwyżek marż. W przypadku kredytów z wysokim wkładem własnym pojawiły się nawet pierwsze obniżki. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania z rządową dopłatą powinny się śpieszyć, bowiem pieniądze z tegorocznej puli mogą skończyć się prawdopodobnie już w marcu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Gdy bank dzwoni z ofertą..

expander.01.400x169Chyba każdemu klientowi banku zdarzyło się odebrać telefon od konsultanta proponującego nowe produkty czy specjalne oferty. Mimo że takie rozmowy bywają męczące, czasami warto dokładniej zapoznać się z propozycjami, bowiem mogą okazać się dla nas korzystne. Aby jednak ustrzec się przed ewentualnymi oszustami, powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Eksperci Expandera podpowiadają, na co zwrócić uwagę, o co warto zapytać konsultanta oraz co powinno wzbudzić naszą czujność.

CZYTAJ WIĘCEJ
Raporty

Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera. Wrzesień 2015

expander.01.400x169Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, końcówka wakacji na rynku mieszkaniowym charakteryzowała się dużą stabilnością. Ceny w większości dużych miast uległy jedynie nieznacznym zmianom. Kupującym sprzyjają obecnie stosunkowo atrakcyjna cena, duża dostępność ofert, jak i zmiany dotyczące programu MdM, w ramach którego od września kredytobiorcy mogą otrzymać dofinansowanie także przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego. Dostępność kredytów, nawet mimo podwyżki marż, nadal pozostaje duża.

CZYTAJ WIĘCEJ
Raporty

Polski rynek nieruchomości wtórnych Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

expander.01.400x169Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, wakacyjny rynek mieszkaniowy charakteryzuje się dużą stabilnością. Ceny w większości dużych miast uległy jedynie nieznacznym zmianom. W najbliższych miesiącach można się spodziewać zwiększenia zainteresowania nabyciem lokalu. Będą temu sprzyjały nowe regulacje w programie MdM. Na rynku kredytów hipotecznych widoczny jest wzrost średniej wartości marż. 
Dla wielu kredytobiorców najważniejszą kwestią jest podpisanie przez prezydenta i Senat ustawy dotyczącej preferencyjnego przewalutowania kredytów walutowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Urlop bezpieczny dla domu

wlamanie.02.400x266Słońce, plaża i zabawa. Wszyscy marzymy o takim urlopie. Beztroskie myśli zaprząta jednak pozostawienie pustego mieszkania na czas wyjazdu. Rozmyślania na temat tego, co może się stać, mogą popsuć nawet najlepsze wakacje. Tylko w zeszłym roku Komenda Główna Policji odnotowała ponad 103 tys. przypadków kradzieży z włamaniem, a to tylko jedno z zagrożeń, na które musimy uważać. Expander podpowiada, jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop.

CZYTAJ WIĘCEJ
Raporty

Polski rynek nieruchomości wtórnych Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera lipiec 2015

expander.01.400x169Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, obecnie rynek nieruchomości wtórnych cechuje się dużą stabilnością. To dobry moment na zakup mieszkania pod kątem zbliżającego się roku akademickiego. Jesienią natomiast możemy spodziewać się znacznego ożywienia spowodowanego między innymi objęciem programem MdM nieruchomości wtórnych oraz tradycyjnym wzrostem aktywności kupujących we wrześniu i październiku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Finanse i gospodarka

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

expander.01.400x169Powodów, dla których poszukujemy szybkiego wsparcia domowego budżetu jest wiele. Nadchodzące wakacje czy od dawna odkładany remont to wydatki, które nierzadko wymykają się spod kontroli. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem okazują się kredyty gotówkowe. Dzięki nim szybko poprawimy naszą płynność finansową. Ekspert Expandera wyjaśnia, jak wybrać najlepszą ofertę i nie przepłacać.

CZYTAJ WIĘCEJ
Artykuły

Polski rynek nieruchomości wtórnych Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, kupujący są coraz bardziej wymagający w stosunku do oferowanych mieszkań. Oprócz obniżek cen zmusza to sprzedających do dodatkowych wysiłków. Z drugiej jednak strony zmniejsza się skłonność właścicieli nieruchomości do negocjacji cen, co obserwujemy np. w Warszawie i Łodzi. Eksperci przewidują, że obecne bardzo korzystne warunki kredytowania mogą w przyszłości ulec pogorszeniu. Dotyczy to zarówno oprocentowania, jak i dostępności kredytów.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1