Autor: Karol Ochocki

BANK 2019/06

Wydarzenia. Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej: Bez (współ)pracy nie ma kołaczy

Integracja albo śmierć – jednoznaczną perspektywę dla lokalnych instytucji finansowych zarysowano podczas debaty nad przyszłością sektora, jaka toczyła się w Niemczech u schyłku ubiegłego stulecia. Podczas tegorocznego Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej (FTBS) wizję tę nieprzypadkowo przywołał Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich. W dobie cyfryzacji rynku finansowego i otwartej bankowości staje się ona aktualna również i w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/06

Wydarzenia. Zebranie Przedstawicieli RBS w Malanowie: Właściwe relacje z klientami i świadomość aktualnych uwarunkowań. Podstawa skuteczności biznesowe

Coraz powszechniejsze jest przekonanie, że muszą. Sektor banków spółdzielczych ma stałą pozycję w rosnącej polskiej bankowości, ale jego udział w sumie bilansowej wszystkich banków ciągle utrzymuje się na poziomie 8-9%. Nie jest to miejsce na miarę ambicji banków spółdzielczych. Ale trudno to zmienić. Historia bankowości spółdzielczej biegła innymi drogami niż banków komercyjnych. Stąd inne są wyzwania i warunki rozwoju tego sektora.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2018/11

Wydarzenia: Od biometrii nie ma odwrotu

Mój głos jest moim hasłem, którego nie muszę pamiętać – tak proste zdanie wystarcza klientom Banku Santander, aby zweryfikować tożsamość podczas korzystania z infolinii telefonicznej. Lokalne instytucje finansowe stawiają na biometrię naczyniową: czterdzieści banków spółdzielczych umożliwia wypłatę środków poprzez przyłożenie palca do czytnika w bankomacie, szesnaście kolejnych wybrało technologię Palm Vein, czyli rozpoznawanie sieci naczyń krwionośnych całej dłoni.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2017/12

Technologie: Droga do urzędu wiedzie przed bank

Liczba wniosków o wypłatę świadczeń z programu „Rodzina 500+”, składanych za pośrednictwem banków szybko przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Dużym zainteresowaniem cieszy się również wykorzystanie kanału bankowego do aktywacji Profilu Zaufanego oraz wysyłania wniosków do urzędu skarbowego o rozliczenie PIT. Spektakularny sukces wspomnianych przedsięwzięć skłania instytucje finansowe do tworzenia analogicznych udogodnień dedykowanych małym i średnim firmom.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2017/02

Raport Specjalny. Zarządzanie Wierzytelnościami: Rządowy sposób na zatory finansowe

„Z dużej chmury mały deszcz” – takie komentarze towarzyszyły skierowaniu do prac parlamentarnych ostatecznej wersji tzw. pakietu wierzycielskiego. Wysuwane zarzuty koncentrowały się wokół rezygnacji z zaproponowanej uprzednio przez resort rozwoju instytucji notarialnego nakazu zapłaty. Tak krytyczna ocena rządowego projektu nie wydaje się uzasadniona; zaproponowane w nim rozwiązania mogą w istotny sposób wpłynąć na zwiększenie dyscypliny płatniczej.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1