Autor: Ireneusz Wiśniewski

Ireneusz Wiśniewski, F5 Poland.
Bezgotówkowo | Cyberbezpieczeństwo | Komentarze ekspertów

Scenariusze oszustw w ekosystemie Kup Teraz Zapłać Później, Mechanizmy obrony

Sektor bankowości przeszedł w ostatniej dekadzie ogromną transformację, z jej ogromnym przyśpieszeniem spowodowanym pandemią. Konsumenci coraz częściej skłaniają się do podejmowania decyzji finansowych bez konieczności odwiedzania oddziałów czy wykorzystywania aplikacji bankowych. Usługi Kup Teraz – Zapłać Później (KTZP) reprezentują tę transformację w obszarze płatności i gwałtownie się rozwijają, pisze Ireneusz Wiśniewski, dyrektor zarządzający F5 Poland.

CZYTAJ WIĘCEJ
Ireneusz Wiśniewski, F5 Poland.
Artykuły | Edukacja finansowa | Technologie i innowacje

Zapobiegaj atakom botów, zmniejszaj straty i popraw wydajność aplikacji; webinar 16 września 2021 roku

Rosnące koszty utrzymania infrastruktury związane ze wzrostem natężenia ruchu, przejęcia kont, nieuprawnione wykorzystanie kart podarunkowych, usuwanie własności intelektualnej – to powszechne kłopoty biznesu wynikające ze stosowania botów przez świat cyberprzestępczy. Przypomnijmy też, że w ostatnim czasie sam wzrost ataków DDoS wyniósł 55%[1]. podkreśla Ireneusz Wiśniewski,
dyrektor zarządzający F5 Poland.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2017/04

Raport specjalny Bezpieczeństwo banków 2017: Pięć trendów w bezpieczeństwie, które firma powinna rozważyć w 2017 roku

Niedawne ataki DDoS przeprowadzone przy użyciu zainfekowanych urządzeń na firmę hostingową OVH są kolejnym przykładem na to, z jak ogromnym problemem musi sobie radzić obecnie biznes. Hakerzy stworzyli sieć botnet zawierającą 150 000 inteligentnych urządzeń w celu przeprowadzenia 1-terabitowego ataku, który miał być największą tego typu akcją w historii. Poprzedni rekord należał do hakerów, którzy tydzień wcześniej przeprowadzili atak o wielkości 620 gigabitów na stronę internetową amerykańskiego dziennikarza Briana Krebsa.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2016/11

IT@BANK: Dlaczego instytucje finansowe mogą podjąć walkę z cyberprzestępcami

W dzisiejszych czasach prawdopodobieństwo, że zostaniesz okradziony on-line jest dwudziestokrotnie wyższe niż to, że spotkasz na swojej drodze kieszonkowca. Statystyki brytyjskie (przekazane przez Office for National Statistics – ONS) wskazują np., że w ciągu ostatniego roku doszło do 6 mln wyłudzeń w sieci, co oznacza, że są one najczęściej popełnianym typem przestępstw wobec dorosłych. Jednocześnie dane zawarte w raporcie „W obronie cyfrowych granic”, przygotowanym przez PWC, wskazują, że liczba cyberataków na firmy w Polsce rośnie znacznie szybciej niż na świecie (wzrost o 46% w Polsce, wobec 38% na świecie).

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1