Autor: Dariusz Filar

Gospodarka | Komentarze ekspertów

Prof. Dariusz Filar: trzeci kwartał w gospodarce będzie lepszy od drugiego

Opublikowany przez GUS szybki szacunek PKB za drugi kwartał 2020 roku trudno uznać za zaskakujący. Głęboki spadek dynamiki PKB był oczekiwany i wartość tego spadku zbliżona do 8% (tak w porównaniu z kwartałem poprzednim, jak i z analogicznym kwartałem roku poprzedniego) oczekiwania te jedynie potwierdziła, pisze w komentarzu dla aleBank.pl prof. Dariusz Filar.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2020/05

Nauka i Edukacja Ekonomiczna | Biblioteka Finansisty | Dlaczego nie wykorzystaliśmy szansy? Rozważania na kanwie pewnej lektury

Prof. dr hab. Dariusz Filar, to nazwisko nie wymagające rekomendacji. W każdym razie nie w gronie naszych Czytelników. Właśnie ukazała się na rynku nowa pozycja wydawnicza tego autora. Jak pisze sam profesor w korespondencji do redakcji: w pewnym sensie można ją potraktować jako „drugi tom” wydanej pięć lat temu „Zielonej wyspy i dryfującej kry”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość | Finanse i gospodarka

Między repolonizacją i renacjonalizacją

filar.dariusz.01.150xOpublikowany przez NBP na koniec 2011 r. „Raport o stabilności systemu finansowego” nie pozostawia wątpliwości: wyniki finansowe polskiego sektora bankowego osiągnięte w pierwszych trzech kwartałach minionego roku wskazują, że w całym roku sektor ten – w ujęciu nominalnym – pobije wszystkie rekordy z przeszłości. Za znakomitymi wynikami kryje się, między innymi, obniżenie kosztów ryzyka kredytowego, a ono wynika z ustabilizowania jakości portfeli kredytowych.
Artykuł pochodzi z numeru 1(27) Kuriera finansowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1