Autor: Kancelaria Oniszczuk

Flaga Malty
Firma

Malta przestanie być rajem podatkowym

Zapobieganie prania brudnych pieniędzy, dostosowanie się do dyrektyw dotyczących cen transferowych, a nawet obniżenie rabatu dla nowych rezydentów podatkowych – m.in. do tego zobowiązał się maltański rząd. W zamian Malta otrzyma dotacje od Komisji Europejskiej w ramach Funduszu Odbudowy, a ok. 315 mln euro przeznaczy w głównej mierze na dostosowanie gospodarki do klimatycznych wyzwań, czytamy w informacji prasowej kancelarii Oniszczuk & Associates.

CZYTAJ WIĘCEJ
Maciej Oniszczuk. Kancelaria Oniszczuk & Associates.
Firma | Komentarze ekspertów

Podatek przychodowy, dobry przykład z Rumunii

Resort Finansów po raz kolejny zaskakuje. Od paru miesięcy trwa debata, a właściwie spór dotyczący rozwiązań Polskiego Ładu, ale Tadeusz Kościński, minister finansów, zapowiedział, że rząd może pójść w jeszcze inną stronę. W resortowych pokojach odbywa się bowiem dyskusja dotycząca wprowadzenia podatku przychodowego, który miałby zastąpić podatek CIT. To rewolucja dla polskich przedsiębiorców, ale jak pokazuje przykład Rumunii, może być to prawdziwy punkt zwrotny dla polskiego biznesu, podkreślają eksperci z kancelarii Oniszczuk & Associates.

CZYTAJ WIĘCEJ
Napis: crowdfunding na ekranie laptopa
Gospodarka

Platformy crowdfundingowe będą podlegać pod KNF; zbiórki internetowe czeka rewolucja?

Crowdfunding inwestycyjny czekają spore zmiany. Już nie milion euro, a docelowo aż pięć będzie można zebrać na rozwój swojego startupu z wykorzystaniem internetowych platform. Jednak pomysłodawcy będą musieli jeszcze rzetelniej podchodzić do swoich ofert. Platformy crowdfundingowe będą bowiem musiały dokładniej przyglądać się projektom inwestycyjnym i będą podlegać pod KNF. Dlatego spoglądają w kierunku Estonii, bo tam państwowy regulator nie będzie kontrolował platform.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1