Apple Pay już dostępne w PKO BP. Następny będzie ING Bank Śląski?

Apple Pay już dostępne w PKO BP. Następny będzie ING Bank Śląski?
Fot. stock.adobe.com/orelphoto
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 2 października klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo korzystający z kart Visa i Mastercard mogą płacić zbliżeniowo z Apple Pay.

Klienci @PKOBP mogą już podpinać swoje karty, wydane przez ten bank, do #ApplePay #PKOBP #INGBankSlaski @INGBankSlaski

Bezpieczeństwo i prywatność danych to kluczowe elementy Apple Pay. Podczas płatności Apple Pay kartą debetową lub kredytową, ich numery nie są zapisywane ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple, ale zastępowane cyfrowym odpowiednikiem, tzw. tokenem, przypisanym do konkretnego urządzenia. Każda transakcja autoryzowana jest z użyciem jednorazowego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa.

– Uzupełniamy wachlarz płatności mobilnych dostępnych w PKO Banku Polskim o Apple Pay, dzięki czemu liczna grupa naszych klientów korzystająca z urządzeń Apple może teraz płacić zbliżeniowo. Jesteśmy nieustannie skoncentrowani na tym, by nasi klienci mogli korzystać z najbardziej innowacyjnych i najwygodniejszych rozwiązań – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Prosta aktywacja i płatności

Aktywacja Apple Pay jest intuicyjna i szybka, a użytkownicy usługi mają dostęp do takich samych korzyści, jakie zapewnia im tradycyjne posługiwanie się kartami kredytowymi i debetowymi. W sklepach stacjonarnych Apple Pay działa z iPhonem SE, iPhonem 6 i nowszymi modelami oraz Apple Watch.

Płatności w aplikacjach i na stronach internetowych akceptujących Apple Pay są proste – wystarczy dotknąć czytnika Touch ID lub, w przypadku iPhone’a X, dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk, a następnie spojrzeć na telefon, by potwierdzić transakcję poprzez Face ID. Nie ma potrzeby ręcznego wypełniania formularzy rejestracyjnych czy każdorazowego podawania danych karty i adresu dostawy. W aplikacjach i na stronach internetowych otwieranych przez przeglądarkę Safari można płacić z Apple Pay telefonem iPhone 6 i nowszymi modelami, iPhonem SE, iPadem Pro, iPadem (5. generacja), iPadem Air 2, oraz z iPadem mini 3 i nowszymi. Apple Pay działa również w przeglądarce Safari z komputerami Mac (z 2012 r. lub nowszymi, z systemem macOS Sierra) – płatność należy wtedy potwierdzić na telefonie iPhone 6 lub nowszym modelu albo Apple Watch – a także MacBook Pro, w których potwierdzenie płatności odbywa się za pomocą Touch ID.

 PKO BP jest 10 instytucją, obok BGŻ BNP Paribas, Santander Bank Polska, Alior Banku, TMUB, Raiffeisen Polbanku, Nest Banku, mBanku, Pekao i Getin Banku, której klienci mogą korzystać z Apple Pay.

Wkrótce do tego grona mają dołączyć klienci ING Banku Śląskiego.

Źródło: PKO BP