Aplikacja Aviva bezpieczny kierowca

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

auto.kratka.01.400x238Aviva Bezpieczny Kierowca to kolejna aplikacja mobilna przygotowana i bezpłatnie udostępniana przez Avivę. Można ją pobrać na iPhona z AppStore, zaś na urządzenia wykorzystujące Androida z Google Play.

Aplikacja, używając sygnału GPS, rejestruje trasę oraz zachowania na drodze. Po przejechaniu 100 km kierowca otrzymuje informacje na temat poszczególnych elementów techniki jazdy, takich jak przyspieszanie, hamowanie oraz wchodzenie w zakręty. Wyświetla się wynik w skali od 0 do 10 punktów. Kierowcy, w zależności od stylu jazdy, otrzymują odznaki, którymi mogą podzielić się na Facebooku. Aplikacja pozwala też na wyliczenie składki za ubezpieczenie komunikacyjne i jego zakup.

Coraz liczniejszym fanom aplikacji mobilnych podobają się rozwiązania zarazem rozrywkowe i użyteczne” – komentuje Elżbieta Wójcik, wiceprezes Avivy.

Grupa Aviva jest piątą instytucją ubezpieczeniową na świecie i pierwszą w Wielkiej Brytanii. Działa w 27 krajach. Obsługuje na całym świecie ok. 40 mln klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 364 miliardów funtów.

Źródło: PIU