Aneta Podyma dyrektorem generalnym i prezesem zarządu spółki Pramerica Życie TuiR

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Aneta Podyma została nowym dyrektorem generalnym i prezesem zarządu spółki Pramerica Życie TuiR. Stanowisko dyrektora generalnego (CEO) obejmie z dniem 1 czerwca 2015 r., natomiast stanowisko prezesa z chwilą akceptacji przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Przed powołaniem Anety Podymy to Helena Gosk, dyrektor ubezpieczeń grupowych pełniła obowiązki prezesa. Z dniem mianowania nowego dyrektora generalnego i prezesa zarządu, Helenie Gosk pełniła będzie funkcję dyrektora ubezpieczeń grupowych i bancassurance w Pramerica. Ponadto została mianowana wiceprezesem zarządu spółki. Helena i Aneta będą ściśle współpracować, by zapewnić płynne przekazanie odpowiedzialności.

Aneta wnosi do Pramerica innowacyjne myślenie i bogate doświadczenie w rozwijaniu biznesu – stwierdził James Weakley – bezpośredni przełożony Anety Podymy, prezes regionalny na Europę i Amerykę Łacińską w Międzynarodowym Dziale Ubezpieczeń Prudential Financial Inc.’s (PFI). – Ma imponujące osiągnięcia w branży finansowej, a ponieważ szczególną wagę przykłada do obsługi klienta oraz wyników sprzedażowych jest idealną osobą, aby pomóc nam wzmocnić pozycję spółki na polskim rynku ubezpieczeń na życie – dodaje.

Dołączam do zespołu Pramerica z radością – wiem, że jest to dobrze zarządzana spółka, zbudowana na fundamencie wysokiej jakości obsługi klientów. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać w Pramerica swoje umiejętności i dotychczasowe doświadczenie, zamierzam dbać o dalszy rozwój spółki na rynku – dodaje nowa prezes.

Przed dołączeniem do zespołu Pramerica Aneta Podyma pracowała w Genworth Financial, gdzie od 2013 roku pełniła funkcję dyrektora zarządzającego na Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Odpowiadała m.in. za wzrost biznesu oraz tworzenie strategii rozwoju ubezpieczeń płatności i stylu życia (lifestyle protection insurance) w oparciu o nowe produkty, potrzeby klientów, kanały dystrybucji, a także działania promocyjne.

Źródło: www.pramerica.pl