Alior Bank ze start-upami z branży fintech rozpoczyna warsztaty i testy nowych rozwiązań

Alior Bank ze start-upami z branży fintech rozpoczyna warsztaty i testy nowych rozwiązań
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank otwiera przestrzeń w budynku Warsaw Spire, w której wraz ze start-upami z branży fintech wdroży nowe rozwiązania w ramach autorskiego programu akceleracyjnego RBL_START. Program, którego celem jest wypracowanie produktów oraz usług docenianych przez klientów i wspierających automatyzację procesów, będzie trwał trzy miesiące, a najlepsze z rozwiązań zostaną wdrożone w Alior Banku.

#AliorBank otwiera przestrzeń, w której wraz ze start-upami z branży #fintech wdroży nowe rozwiązania w ramach autorskiego programu akceleracyjnego #RBLSTART #startup @AliorBankSA

W trakcie programu akceleracyjnego start-upy będą wypracowywać rozwiązania we współpracy z mentorami banku oraz partnerami zewnętrznymi. W przestrzeni w Warsaw Spire start-upy będą mogły wraz z klientami banku przeprowadzać testy swoich rozwiązań. Tam też będą odbywać się warsztaty oraz mentoring. Uczestnicy otrzymają również dostęp do środowiska testowego z usługami API związanymi z PSD 2 (Alior Bank Developer Portal).

Partnerami programu są: PZU, Giełda Papierów Wartościowych, Huge Thing, Mastercard, IBM, Google Cloud, Amazon oraz Microsoft.

„Jednym z wyznaczników innowacyjnej firmy jest umiejętność współpracy ze start-upami. Wdrażając autorski program RBL_START, po raz kolejny udowodnimy, że „Cyfrowy Buntownik” to nie frazes, a realne zobowiązanie. Po testach z technologią blockchain i modelem Open API wchodzimy na następny poziom zaawansowania: chcemy wypracować rozwiązania, które zrewolucjonizują rynek” – powiedziała prezes Katarzyna Sułkowska, cytowana w komunikacie.

Do programu RBL_START zgłosiło się prawie 100 start-upów

Bank podał, że do programu RBL_START zgłosiło się prawie 100 start-upów z całego świata, spośród których zostało wyłonionych 8 podmiotów. Tegoroczna edycja upłynie pod hasłem Open Banking, ponieważ profil wielu zgłoszonych start-upów nawiązuje do tego modelu. Wśród start-upów zakwalifikowanych do programu RBL_START znalazły się innowacyjne rozwiązania m.in. w obszarze agregacji rachunków i kategoryzacji wydatków, robo advisory, odroczonych płatności, sztucznej inteligencji czy zdalnej weryfikacji w oparciu o PSD2 i technologię blockchain.

„Akcelerator Alior Banku to ogromna szansa dla start-upów. Ich członkowie nabędą nowe kompetencje, zaprezentowane przez nich rozwiązania zostaną dopracowywane we współpracy z mentorami, a następnie wybrane projekty dostaną szansę na wdrożenie w banku lub w PZU, który jest głównym partnerem tej edycji. Jednak to nie wszystko. Start-upy biorące udział w programie mogą ubiegać się w Alior Banku o finansowanie na rozwój działalności. Planujemy także wyjazd do Londynu, podczas którego nasi uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tamtejszym rynkiem fintechowym” – powiedziała menedżerka ds. partnerstw FinTech w Alior Banku Kamila Wincenciak, cytowana w komunikacie.

Nowy brand Alior Banku

Wraz ze startem programu RBL_START, wprowadzany jest nowy brand Alior Banku: RBL_(skrót od REBEL). Pod tą marką działają obecnie dwa podmioty: RBL_START – program akceleracyjny dla start-upów oraz RBL_LAB – laboratorium do pracy nad rozwiązaniami technologicznymi.

Alior Bank przypomniał, że wraz ze start-upem VoicePin z sukcesem wprowadził rozwiązanie DRONN – sztuczną inteligencję, która w banku wspiera m.in. monitoring klientów kluczowych oraz podwyższonego ryzyka, procesy zamykania ROR i wysyłkę ponagleń w ramach zajęć egzekucyjnych. Obecnie „Cyfrowy Buntownik” jest w trakcie tworzenia paneuropejskiej platformy opartej na modelu Open API we współpracy z firmą Mastercard oraz zagranicznymi fintechami: Raisin i solarisBank.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

Źródło: ISBnews