Alior Bank udzielił największej na rynku gwarancji rolnej na zabezpieczenie kredytu inwestycyjnego. Jej maksymalna wartość wynosi aż 10 mln zł

Alior Bank udzielił największej na rynku gwarancji rolnej na zabezpieczenie kredytu inwestycyjnego. Jej maksymalna wartość wynosi aż 10 mln zł
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank wprowadza dla klientów z sektora agro możliwość zabezpieczenia gwarancją rolną kredytu inwestycyjnego do 80 proc. jego wartości. Jest ona udzielana bezpłatnie w ramach Funduszu Gwarancji Rolnej utworzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a jej maksymalna wartość wynosi 10 mln zł.
.@AliorBankSA wprowadza dla klientów z sektora agro możliwość zabezpieczenia gwarancją rolną kredytu inwestycyjnego do 80 proc. jego wartości. Jest ona udzielana bezpłatnie w ramach Funduszu Gwarancji Rolnej utworzonego przez @BGK_pl, a jej maksymalna wartość wynosi 10 mln zł #AliorBank #BGK

– W styczniu br. udzieliliśmy pierwszej gwarancji rolnej, która okazała się jednocześnie najwyższą na rynku. Gwarancja w wysokości prawie 5 mln zł stanowi zabezpieczenie kredytu inwestycyjnego w wysokości 6,8 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu do chowu kur. Staramy się systematycznie rozszerzać naszą ofertę o nowe usługi dopasowane do potrzeb przedsiębiorstw z różnych branż. Gwarancję rolną kierujemy do rolników i przetwórców, którzy poszukują finansowania działalności bieżącej i inwestycyjnej, a nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń. Dzięki temu rozwiązaniu ta grupa klientów może realizować nowe cele biznesowe – mówi Aleksandra Podobińska-Durka, Dyrektor Działu Funduszy UE i Programów Publicznych w Alior Banku.

Czytaj także: Agencja Fitch podniosła rating krajowy Alior Banku >>>

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z bankami komercyjnymi i spółdzielczymi tworzy wartość dodaną – razem szukamy rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby rynku. Fundusz Gwarancji Rolnych jest pierwszym na rynku funduszem gwarancyjnym BGK przeznaczonym dla całego sektora rolno-spożywczego. Dzięki niemu rolnicy i przetwórcy mogą korzystać z  gwarancji ułatwiających dostęp do kredytów inwestycyjnych oraz obrotowych – mówi Halina Wiśniewska, Dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń w BGK.

Oferta skierowana jest do klientów, którzy działają w sektorze agrobiznesu i zajmują się wytwarzaniem podstawowych produktów rolnych, ich przetwarzaniem lub wprowadzaniem na rynek. Rolnicy mogą liczyć na gwarancję do 5 mln zł, a przetwórcy nawet do 10 mln zł. Za udzielenie gwarancji bank nie pobiera prowizji.

Gwarancja rolna umożliwia finansowanie inwestycji w gospodarstwo

Gwarancja rolna umożliwia finansowanie inwestycji w gospodarstwo, a w przypadku przetwórców, także w rozwój marki i produktów. Ułatwia również klientom uzyskanie kredytu na zakup maszyn i urządzeń, budowę pomieszczeń, ujęć wody czy wdrożenie systemu zarządzania jakością.

Oferta dostępna dla dwóch rodzajów kredytów

Oferta dostępna jest dla dwóch rodzajów kredytów – obrotowych oraz inwestycyjnych. W przypadku pierwszego umowa przewiduje pomoc publiczną i może obowiązywać do 51 miesięcy. W ramach kredytu inwestycyjnego klient może liczyć na okres gwarancji 183 miesięcy, jeśli stanowi ona pomoc publiczną lub 120 miesięcy w przypadku opcji de minimis.

Gwarancja rolna uzupełnia dotychczasową ofertę Alior Banku skierowaną do agrobiznesu, w ramach której dostępne są również rachunki bieżące oraz kredyty obrotowe i inwestycyjne.

Źródło: Alior Bank