Alior Bank: pożyczka termomodernizacyjna dla inwestorów z Małopolski, można otrzymać do 1,8 mln zł na 20 lat

Alior Bank: pożyczka termomodernizacyjna dla inwestorów z Małopolski, można otrzymać do 1,8 mln zł na 20 lat
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pożyczka termomodernizacyjna Alior Banku jest już dostępna w czterech regionach Polski. Do grona województw dołączyła Małopolska. Zgodnie z umową podpisaną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Alior Bank sfinansuje w tym regionie inwestycje o łącznej wartości 20 mln zł. Znaczna część środków przeznaczonych na finansowanie termomodernizacji pochodzi ze środków Unii Europejskiej i jest wydatkowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Małopolskiego. Alior Bank przyjmuje również wnioski o Pożyczkę Termomodernizacyjną w województwach łódzkim, dolnośląskim i podlaskim.
Zgodnie z umową podpisaną z @BGK_pl, @AliorBankSA sfinansuje w tym regionie inwestycje o łącznej wartości 20 mln zł #AliorBank #BGK #PożyczkaTermomodernizacyjna

Klienci z Małopolski mogą otrzymać w Alior Banku do 1,8 mln zł Pożyczki Termomodernizacyjnej na okres nawet 20 lat. Możliwa jest również karencja w spłacie kapitału – do 9 miesięcy. Ofertę wyróżnia stałe, niskie oprocentowanie – maksymalnie 0,5 proc. w skali roku, brak prowizji i dodatkowych opłat związanych z udzielaniem finansowania oraz możliwość uzyskania refundacji do 90 proc. kosztów dokumentacji technicznej. Refundacja jest dokonywana przez Alior Bank w ramach unijnego programu ELENA.

Czytaj także: Prezydent podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów >>>

Kto może się ubiegać o dofinansowanie projektu w formie pożyczki?

O dofinansowanie projektu w formie pożyczki termomodernizacyjnej mogą się ubiegać spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego oraz jednostki samorządu terytorialnego.

– Pożyczki Termomodernizacyjne są dostępne w ofercie naszego banku od lipca 2018 roku. Dzięki podpisanym umowom z Bankiem Gospodarstwa Krajowego byliśmy pierwszym bankiem, który zaczął udzielać tego rodzaju finansowania w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Perspektywy 2014-2020. Zalet termomodernizacji jest wiele. To nie tylko podwyższenie komfortu mieszkań, czy poprawa estetyki budynków
i redukcja kosztów ich eksploatacji. Kompleksowa termomodernizacja jest także dobrym sposobem na walkę ze smogiem, a ten jak wiadomo ma ogromny wpływ na środowisko i zdrowie każdego z nas. Cieszymy się zatem, że możemy wspierać coraz więcej mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Nie wykluczamy udostępnienia Pożyczki Termomodernizacyjnej w kolejnych województwach. Jeszcze w tym roku planujemy wdrożyć do oferty inne rozwiązanie przeznaczone na finansowanie termomodernizacji – kredyt z premią BGK, który będzie dostępny w całej Polsce – mówi Iwona Duda, wiceprezes zarządu Alior Banku, kierująca pracami zarządu.

Pożyczką można sfinansować kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych

Pożyczką można sfinansować kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych w tym m.in.: modernizację przegród zewnętrznych budynków (izolację cieplną), wymianę wyposażenia na energooszczędne (m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia w częściach wspólnych budynków), przebudowę systemów grzewczych wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła (z wyłączeniem źródeł ciepła opalanych węglem) oraz przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji.

Uzyskanie finansowania wymaga przedstawienia przez inwestora audytu energetycznego potwierdzającego możliwość uzyskania poprawy efektywności energetycznej budynku o co najmniej 25 proc. Pożyczki termomodernizacyjne będą udzielane do momentu pełnego wykorzystania środków unijnych powierzonych Alior Bankowi przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Przed zleceniem wykonania audytu inwestor może skorzystać z bezpłatnego kalkulatora, który umożliwia szybkie oszacowanie potencjalnych efektów przedsięwzięcia w różnych wariantach, w zależności od rodzaju planowanych prac. Jest on dostępny na stronie internetowej banku www.aliorbank.pl/termomodernizacja. Ponadto, znajdują się tam także szczegółowe informacje na temat programu oraz kontakt do ekspertów Alior Banku ds. finansowania termomodernizacji w danym regionie.

Źródło: Alior Bank