Alior Bank podnosi oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych

Alior Bank podnosi oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank od 10 czerwca podniósł oprocentowanie kont oszczędnościowych oraz lokat terminowych dla klientów indywidualnych. Decyzja banki to wynik kolejnej podwyżki stóp procentowych w Polsce.

Wzrośnie oprocentowanie m.in. Konta Mega Oszczędnościowego oraz lokat na nowe środki. W ofercie pojawi się Lokata Nestor dostępna w placówkach Alior Banku.

– Alior Bank po raz kolejny szybko reaguje na decyzję o podwyższeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Uatrakcyjniamy oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych dla nowych i obecnych klientów naszego banku – mówi Małgorzata Tomasikiewicz, Dyrektor Działu Środków Powierzonych w Alior Banku. –  Zmiana stawek oprocentowania wpisuje się w obecne trendy i sytuację rynkową. Klienci oczekują wyższych stawek oprocentowania dla swoich oszczędności i coraz częściej porównują stawki w poszczególnych bankach, szukając najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań – dodaje.

Czytaj także: RPP podniosła stopy zgodnie z oczekiwaniami >>>

Podwyżka oprocentowania objęła większość produktów depozytowych dla klientów indywidualnych

Podwyżka oprocentowania objęła większość produktów depozytowych Alior Banku dla klientów indywidualnych, w tym m.in.: Konta Mega Oszczędnościowego, Konta Oszczędnościowego oraz Lokat na nowe środki.

Alior Bank oferuje stałe oprocentowanie do 6,5% w skali roku na Lokacie na nowe środki. To stawka dla okresu 19 miesięcy. Klienci mają do wyboru jeszcze kilka okresów lokacyjnych z nieco niższym oprocentowaniem. Atutem oferty tych lokat pozostaje brak ograniczeń kwoty maksymalnej i liczby możliwych do otwarcia lokat.

Wzrosło również oprocentowanie nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym. Kolejna, 25. edycja promocji potrwa od 10 czerwca do 25 lipca br. Premiowe oprocentowanie w wysokości 5% w skali roku obowiązywać będzie przez 4 miesiące, dla maksymalnego salda do 200 tys. zł, pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów min. 2 tys. zł na konto osobiste w Alior Banku. W przypadku braku spełnienia tego warunku oprocentowanie wyniesie 4% w skali roku przez 4 miesiące.

Nowa lokata w ofercie

Nowością w ofercie jest Lokata Nestor, która jest dostępna wyłącznie w placówkach Alior Banku i przeznaczona dla osób urodzonych do 31 grudnia 1962 r. włącznie. Okres lokaty to 15 miesięcy z oprocentowaniem stałym 5% w skali roku. Minimalna kwota to 1 000 zł, a maksymalna kwota lokat to 50 000 zł. Warunkiem otwarcia lokaty jest posiadanie konta osobistego z wpływem 1 500 zł miesięcznie (w miesiącu bieżącym lub poprzedzającym otwarcie tej lokaty) lub złożenie w placówce Alior Banku dyspozycji przekazywania wynagrodzenia bądź innych świadczeń do Alior Banku. Co trzy miesiące, licząc od dnia otwarcia lokaty, Bank skapitalizuje lub wypłaci naliczone na lokacie odsetki. Dodatkowo, dla wszystkich klientów, w Alior Online oraz Alior Mobile zostanie udostępniona lokata na stare i nowe środki na okres 9 miesięcy z oprocentowaniem stałym 4% w skali roku i maksymalną kwotą 50 000 zł.

Czytaj także: Alior Bank: oprocentowanie lokat terminowych dla firm wzrasta nawet do 4 proc. >>>

Od 13 czerwca br. do poziomu 6% w skali roku, wzrasta stałe oprocentowanie lokaty mobilnej na okres 100 dni. Oferta adresowana jest do nowych użytkowników aplikacji Alior Mobile, posiadających na 31 maja br. konto osobiste lub oszczędnościowe w Alior Banku (w PLN) oraz zgody marketingowe. Klient może otworzyć jedną taką lokatę na kwotę do 20 000 zł.

Wzrasta również oprocentowanie innych promocyjnych kont oszczędnościowych. Od 10 czerwca br.  oprocentowanie konta oszczędnościowego w programie „Rodzina 500+” wynosi do 5% w skali roku. Od 1 lipca br. wzrośnie oprocentowanie w ramach Konta Oszczędnościowego „Bonus dla Młodych” (maksymalnie do 5% w skali roku) i z aktywną korzyścią do Konta Jakże Osobistego „Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym” (maksymalnie do 4% w skali roku).

Źródło: Alior Bank