Alior Bank: nowa odsłona kantoru. Płatność nową kartą w blisko 160 walutach

Alior Bank: nowa odsłona kantoru. Płatność nową kartą w blisko 160 walutach
Fot. Alior Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od przyszłego poniedziałku użytkownicy Kantoru Walutowego Alior Banku łatwo i szybko: kupią przed podróżą ubezpieczenie turystyczne dla siebie i rodziny, na wakacjach zapłacą jedną kartą w dowolnej walucie bez opłat za przewalutowanie, a po powrocie rozliczą z przyjaciółmi koszty wspólnych rachunków.

Użytkownicy Kantoru Walutowego @AliorBankSA kupią przed podróżą ubezpieczenie turystyczne dla siebie i rodziny, a na wakacjach zapłacą jedną kartą w dowolnej walucie bez opłat za przewalutowanie #kantor #AliorBank

Kantor zyska jeszcze bardziej intuicyjny interfejs, a niedługo będzie dostępny poprzez nową aplikację mobilną.

Funkcjonalny i bezpieczny

Kantor Walutowy Alior Banku zostanie wzbogacony o szereg dodatkowych funkcjonalności. Poprzez serwis transakcyjny użytkownicy będą mogli bezpośrednio dzielić się między sobą płatnościami, przesyłać przelewy, wpisując jedynie numer telefonu czy adres e-mail odbiorcy, prosić o przelew bez kopiowania numeru swojego rachunku, a także sprawdzić status operacji, takich jak zlecenia wymiany walut czy transakcje z blokadą.

Ponadto, klienci Kantoru bez kłopotu zarządzą kanałami dostępu i dopasują ustawienia powiadomień.

Z poziomu serwisu użytkownicy kupią też ubezpieczenie turystyczne PZU Pomoc w podróży. Oferta będzie dostępna w trzech wariantach, a klient będzie mógł ubezpieczyć nie tylko siebie, ale i współtowarzyszy wyprawy.

Więcej najnowszych wiadomości o Alior Banku >>>

– Kantor Walutowy Alior Banku to połączenie funkcjonalności, które oferują fintechy, z przewagami konkurencyjnymi banku: gwarancją bezpieczeństwa, jaką daje jedna z najsilniej kontrolowanych instytucji na rynku, dużym kapitałem, który pozwala na np. zaoferowanie transakcji z blokadą, czy bogatym zapleczem w postaci bankomatów, oddziałów i infolinii. Co ważne, udostępniamy nasze usługi każdemu, nie wymagając posiadania dodatkowych produktów w Alior Banku – powiedział Tomasz Dośpiał, dyrektor działu walutowych platform transakcyjnych Alior Banku.

Nowa karta wielowalutowa

Oferta produktowa Kantoru zostanie wzbogacona o Kartę Wielowalutową. Karta ta umożliwia dokonywanie płatności bezpośrednio w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym. Płatności w pozostałych walutach rozliczane są po kursie Mastercard z rachunku EURO bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy prowizji.

W karcie zastosowano mechanizm automatycznego wyboru waluty płatności – karta sama rozpozna walutę, w której dokonywana jest transakcja, i rozliczy ją na odpowiednich rachunkach.

Kartą Wielowalutową użytkownik Kantoru nie tylko zapłaci w hotelu, restauracji czy sklepie, ale – jeśli zajdzie taka potrzeba – wypłaci gotówkę bezpośrednio z rachunku w danej walucie. Taka karta jest także korzystnym rozwiązaniem dla osób robiących zakupy online w zagranicznych sklepach i serwisach zakupowych. Możną się nią posługiwać w ramach płatności mobilnych Google Pay oraz Apple Pay. Jest bezpłatna przez cały okres ważności, tj. 4 lata, jeśli klient wykona nią dowolną transakcję w ciągu sześciu miesięcy od zamówienia karty, jeśli tego nie zrobi, zapłaci jednorazowo 15 zł. Karta będzie wydawana wszystkim użytkownikom Kantoru Walutowego i zastąpi obecne „plastiki”, które będą aktywne do końca swojego terminu ważności.

 

Źródło: Alior Bank