Agnieszka Wachnicka pokieruje Fundacją Rozwoju Rynku Finansowego

Agnieszka Wachnicka pokieruje Fundacją Rozwoju Rynku Finansowego
Fot. FRRF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od września Agnieszka Wachnicka obejmie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego - organizacji, której zadaniem jest dbałość o zrównoważony rozwój sektora finansowego przy jednocze-snym podnoszeniu bezpieczeństwa konsumentów.

Od września #AgnieszkaWachnicka obejmie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego #FRRF

Agnieszka Wachnicka w FRRF będzie odpowiedzialna za wyznaczanie i promowanie wysokich standardów etycznych w sektorze instytucji finansowych, dialog liderów rynku pożyczek pozabankowych z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi, samoregulację, a także edukację finansową konsumentów.

Do FRRF  z Biura Rzecznika Finansowego

Do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego Agnieszka Wachnicka przejdzie z Biura Rzecznika Finansowego, gdzie od 2015 roku pełniła funkcję dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego. Odpowiadała za działania na rzecz ochrony klientów rynku bankowego i kapitałowego (banków krajowych i zagranicznych, instytucji finansowych, funduszy inwestycyjnych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i instytucji pożyczkowych). Wcześniej przez ponad 11 lat pracowała w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. W zakresie jej kompetencji była praca nad regulacją poszczególnych sektorów rynku finansowego oraz działania na rzecz utrzymania stabilności finansowej. Agnieszka Wachnicka jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość.

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego na polskim rynku działa od 2016 roku. Skupia w swoim gronie przedstawicieli firm pożyczkowych mających 60 proc. udziału w rynku pożyczek pozabankowych w Polsce, w tym takie firmy jak: Provident Polska, Everest Finanse (Bocian Pożyczki), Tempo Finanse i Profi Credit. Jej zadaniem jest dbałość o rozwój sektora finansowego w zakresie regulacji prawnych, eliminacji patologii rynkowych oraz promocję działań na rzecz bezpiecznego korzystania z usług finansowych.

Źródło: FRRF