Agencja Moody’s nie dokonała aktualizacji ratingu Polski, ocena kredytowa pozostaje na poziomie „A2”

Agencja Moody’s nie dokonała aktualizacji ratingu Polski, ocena kredytowa pozostaje na poziomie „A2”
Fot. stock.adobe.com/Alexey Novikov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Agencja Moody's nie dokonała w piątek 11 września aktualizacji oceny kredytowej Polski. Oznacza to, że według Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej nadal znajduje się na poziomie "A2", a jego perspektywa jest stabilna.
Według #Moodys długoterminowy #rating Polski w walucie obcej nadal znajduje się na poziomie "A2", a jego perspektywa jest stabilna

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody’s – na poziomie „A2”. Rating Polski według Fitch i S&P to „A-„, jeden poziom niżej niż Moody’s. Perspektywy wszystkich ocen są stabilne.

Moody’s oczekuje od Polski ponownego stosowania się do krajowych i unijnych reguł fiskalnych od 2022 r.

3 września główny analityk agencji ratingowej Moody’s na Polskę Heiko Peters powiedział, że perspektywy powrotu na ścieżkę solidnego wzrostu gospodarczego ograniczają wpływ skutków pandemii na rating Polski. Dodał wówczas, że agencja oczekuje od Polski ponownego stosowania się do krajowych i unijnych reguł fiskalnych od 2022 roku.

Czytaj także: Moody’s: perspektywy powrotu na ścieżkę wzrostu ograniczają wpływ pandemii na rating Polski >>>

W ramach jesiennej rundy przeglądów ratingu Polski przez główne agencje ocenie kredytowej Polski przyjrzy się 25 września Fitch, a 2 października S&P. 

Źródło: PAP BIZNES