Aegon pracuje z systemem Comarch Commission & Incentive

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nowe.technologie.09.440x265Aegon Services Sp. z o.o. - spółka dystrybucyjna należąca do grupy Aegon w Polsce, w której skład wchodzi Aegon Towarzystw Ubezpieczeń na Życie S.A., Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. oraz Aegon Ubezpieczenia Majątkowe (Aegon Magyarország Általános Biztosító Spółka Akcyjna Oddział w Polsce) zakończyła pierwszy etap wdrożenia systemu Comarch Commission & Incentive poszerzonego o moduł finansowo-księgowy.

Dzięki rozwiązaniu Comarch Commission & Incentive Comarch Grupa Aegon w Polsce  scentralizuje w jednym systemie wszystkie operacje obliczeniowe i księgowe związane z rozliczaniem partnerów. Możliwość samodzielnej konfiguracji nowych algorytmów wynagradzania oraz możliwość definiowania i rozliczania wielowymiarowych struktur sieci sprzedaży bez konieczności każdorazowego kontaktu z dostawcą systemu, znacznie usprawni i przyspieszy proces wprowadzania zmian.

– W naszej działalności staramy się, aby relacje z klientami i partnerami były zawsze na jak najwyższym poziomie. Dlatego niezwykle istotna z naszego punktu widzenia jest kompleksowa oferta produktowa, trafiająca w potrzeby klientów oraz profesjonalnie zarządzana sieć sprzedaży, stanowiącą pierwszą linię kontaktu z klientem. Potrzebowaliśmy elastycznego narzędzia, które z jednej strony pozwoliłoby na rozwijanie i zarządzanie rozbudowaną strukturą sieci sprzedaży, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną, z drugiej zaś umożliwiłoby definiowanie wielopłaszczyznowych i złożonych programów motywacyjnych, programów wynagrodzeń i rozliczeń dla takiej właśnie sieci. Nie bez znaczenia była też potrzeba automatyzacji większości   operacji rozliczeniowych oraz stworzenie dodatkowych  ksiąg pomocniczych dla poszczególnych spółek Grupy Aegon w Polsce oraz naszych kluczowych partnerów – mówi Ewa Karczmarczyk, Dyrektor Departamentu Operacji Finansowych, Aegon.

– Zakończyliśmy właśnie pierwszą i jednocześnie największą fazę wdrożenia systemu Comarch Commission & Incentive w Aegon Services Sp. z o.o., uruchamiając pełną funkcjonalność rozwiązania w zakresie rozliczania wewnętrznego i zewnętrznego kanału dystrybucji. W kolejnej fazie wdrożenia przygotowujemy się do uruchomienia konfiguracji polityki prowizyjnej, opartej na portfelach zarządzanych aktywów oraz algorytmów naliczających punkty uprawniające do przechodzenia kolejnych poziomów na ścieżce kariery agenta – mówi Rafał Kwarciany, Kierownik Projektu, Comarch.

– Nasze rozwiązania są w stanie w pełni obsłużyć różne modele biznesowe aktywności instytucji finansowych. W przypadku firmy Aegon mamy do czynienia z dużą spółką dystrybucyjną, prowadzącą rozliczenia dla kilku spółek zarówno z własnej grupy kapitałowej, jak i dla partnerów zewnętrznych. Dzięki współpracy z Aegon Services Sp. z o.o. rozszerzamy funkcjonalność naszego rozwiązania oraz zdobywamy kolejne cenne doświadczenia, które pomagają nam dopasowywać nasze rozwiązania do potrzeb naszych klientów i najlepszych praktyk rynkowych – podkreśla Maciej Ślósarczyk, Kierownik Konsultingu Ubezpieczeniowego, Comarch.

Źródło: Aegon