Adrian Adamowicz nowym prezesem Esaliens TFI

Adrian Adamowicz nowym prezesem Esaliens TFI
Logo Esaliens TFI Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Esaliens TFI powołała Adriana Adamowicza na stanowisko prezesa zarządu towarzystwa - podało w komunikacie prasowym Esaliens TFI.
Rada nadzorcza #EsaliensTFI powołała Adriana Adamowicza na stanowisko prezesa zarządu towarzystwa

„Rada Nadzorcza Esaliens TFI SA na posiedzeniu 19 maja 2020 roku powołała na stanowisko prezesa zarządu Esaliens TFI SA Adriana Adamowicza, który od marca 2019 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej oraz członka Komitetu Audytu w Spółce” – podano w komunikacie.

Czytaj także: Marcin Szuba nowym dyrektorem inwestycyjnym Esaliens TFI >>>

Jak podano, dotychczasowy prezes Tomasz Jędrzejczak pozostaje związany z Esaliens TFI jako jeden z akcjonariuszy i z tej pozycji będzie dalej wspierał firmę i obecny zarząd.

Doświadczenie zawodowe

Adrian Adamowicz w latach 2009 – 2017 był dyrektorem zarządzającym w PKO Banku Polskim odpowiedzialnym m.in. za obszar sprzedaży bankowości detalicznej, w tym SME i Bankowość Prywatną oraz rozwój tradycyjnych i cyfrowych kanałów dystrybucji. Był członkiem rad nadzorczych PKO TFI, PKO Życie TU, PKO TU, PKO Leasing, Kredobank SA. Wcześniej pełnił funkcję prezesa AXA TFI, a poprzednio członka zarządu ds. sprzedaży w Pioneer Pekao TFI SA oraz szefa marketingu Pioneer Investments w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Jako dyrektor sprzedaży instytucjonalnej współtworzył PKO/Credit Suisse TFI SA.

Źródło: PAP BIZNES