Accace poszerza grono swoich ekspertów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

accace.250xW październiku do polskiego zespołu Accace dołączyła Katarzyna Kopaczewska, która objęła stanowisko outsourcing services manager. Wcześniej szeregi firmy zasilił Radomir Graj - head of tax Accace. Spółka świadcząca usługi z dziedziny księgowości, kadr i płac oraz doradztwa podatkowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej planuje znaczące powiększenie zespołu w przyszłym roku.

Katarzyna Kopaczewska, absolwentka kierunku finanse i księgowość, zarządzanie i marketing oraz studiów podyplomowych z prawa podatkowego, posiada 8-letnie doświadczenie w doradztwie księgowym i w pracy dla departamentów IT. Odpowiadała za restrukturyzację w działach księgowych, posiada także międzynarodowe doświadczenie we wdrażaniu systemów finansowych (SAP, Oracle, People Soft, Microsoft Navision). Pracowała dla wielu firm międzynarodowych, zarówno usługowych, jak i produkcyjnych, pomagając m.in. w prowadzeniu księgowości, optymalizacji procesu konsolidacji, obiegu dokumentów, w organizowaniu podziału ról we współpracy z SSC. Jej doświadczenie w zakresie restrukturyzacji obejmuje w szczególności: optymalizację procesów księgowych, ich automatyzację, przypisanie odpowiedzialności pracownikom działu zgodnie z matrycą procesów. W swojej karierze pracowała dla BDO Sp. z o. o. i Matrix. Pl S.A. (aktualnie Infovide-Matrix S.A.).W Accace zarządza działami zajmującymi się księgowością oraz przygotowaniem sprawozdań finansowych, wdrażaniem rozwiązań klasy ERP, doradztwem oraz outsourcingiem w zakresie płac.

Radomir Graj, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie podatków, zdobyte zarówno w trakcie pracy w firmach doradczych, jak i podczas zarządzania wewnętrznymi zespołami podatkowymi spółek międzynarodowych działających w Europie. W swojej karierze pracował m.in. w PwC, PepsiCo, Logitech oraz Salesforce.com. Radomir Graj jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Specjalizuje się w kwestiach dotyczących podatku od towarów i usług oraz zarządzania ryzykiem podatkowym. W Accace kieruje działem Advisory, który odpowiada za doradztwo podatkowe oraz prawne przygotowywanie rozliczeń i deklaracji podatkowych dla osób fizycznych i prawnych, fuzje i przejęcia, ceny transferowe oraz międzynarodowe planowanie podatkowe. W 2012 roku planujemy wydzielenie w ramach działu Advisory 7 specjalistycznych zespołów: podatków pośrednich (VAT, akcyza, cła, PCC), podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, mergers&acquisitions, postępowań podatkowych, doradztwa prawnego ds. prawa pracy oraz doradztwa prawnego ds. prawa spółek. Do końca roku 2012 zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do 21 osób. Obecnie zatrudniamy 6 konsultantów i dwie osoby, które dołączą do nas w najbliższych tygodniach – mówi Radomir Graj, head of tax Accace.