Obroty firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów wyniosły po drugim kwartale 2011 roku 29,8 miliarda złotych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pzf.100x109Polski Związek Faktorów (PZF), zrzeszający największe instytucje faktoringowe działające w Polsce, informuje, że obroty firm zrzeszonych w PZF wzrosły i po drugim kwartale 2011 roku wyniosły 29,8 miliarda złotych. Oznacza to wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 19,51%.

 

jakowiecki.miroslaw.02.100x„Stabilny wzrost branży faktoringowej jest wynikiem widocznego w gospodarce ożywienia gospodarczego – mówi Mirosław Jakowiecki, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów. Poprawia się sytuacja przedsiębiorstw, więcej firm planuje rozpocząć inwestycje. Kondycja przedsiębiorstw byłaby jednak lepsza, gdyby nie wciąż pogłębiający się problem niespłaconych należności. Przedsiębiorstwa mają coraz większe opóźnienia w realizowaniu płatności. Zatem zapotrzebowanie na środki finansowe rośnie. Jeszcze większa jest potrzeba na zabezpieczenie ryzyka spłaty należności. Faktoring jest tu doskonałym rozwiązaniem. Gwarantuje bowiem upłynnienie środków finansowych zamrożonych w należnościach i zapewnienie sobie pewnej zapłaty.

O popularności usługi faktoringowej świadczy również fakt, że stale powiększa się grono instytucji oferujących tego rodzaju usługi. Rośnie również grono członków Polskiego Związku Faktorów. Do związku dołączyło kolejne trzy firmy. Obecnie PZF zrzesza 17 członków, w tym 15 instytucji finansowych oferujących faktoring oraz dwóch członków wspierających. Cieszymy się, ze Związek rośnie w siłę. To bardzo dobra perspektywa dla branży”.

Pozycję lidera utrzymuje Raiffeisen Bank Polska, z obrotami na poziomie 7,19 miliarda złotych. Na drugim miejscu jest Coface Poland Factoring z obrotami na poziomie 4,96 miliarda złotych. Trzecią pozycję zajmuje ING Commercial Finance z wynikiem 4,42 miliarda złotych.

 

110706.pzf.01.420x

 

110706.pzf.02.420x