„Sektor Usług Szansą Rozwoju Metropolii Szczecińskiej” – relacja z konferencji na Uniwersytecie Szczecińskim
Dnia 8 maja 2014 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług & Service Inter-Lab Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług odbyła się debata z udziałem sektora BPO, władz Miasta Szczecin, mieszkańców, nauczycieli, naukowców, kół naukowych na temat: "Sektor Usług Szansą Rozwoju Metropolii Szczecińskiej" oraz konferencja pt. "Możliwości jakie stwarza przedsiębiorcom Service Inter-Lab Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług".
Główną ideą uroczystości realizowanej na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług było świętowanie 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji odbyła się debata, w której panelu dyskusyjnym uczestniczyli:
- Wojciech Brażuk – Dyrektor Północnej Izby Gospodarczej
- Marek Kubik – Dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta
- Dariusz Majcher – Właściciel firmy One Globe Group
- Mieszko Czarnecki – Dyrektor Regionalny Colliers w Szczecinie
- dr hab. prof. US Piotr Niedzielski – Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług
- dr Monika Tomczyk – Pracownik Katedry Efektywności Innowacji, Dyrektor Szczecińskiego Inkubatora Kultury
Debata spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy aktywnie dyskutowali
z panelistami na temat możliwości jakie stwarza im Szczecin.
W dniu tym zaplanowane zostały również liczne wydarzenia towarzyszące Konferencji m.in. warsztaty oraz gra miejska pt. „Droga do Euro” dla uczniów szkół średnich zorganizowane przez Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Stowarzyszenie Kreatywni dla Szczecina przy aktywnym wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Gra miała miejsce w przestrzeni infrastrukturalnej Uniwersytetu Szczecińskiego – pomiędzy ulicami Cukrową i Krakowską, natomiast udział w niej wzięło 20 zespołów. Uczestnicy wykazali się swoimi umiejętnościami w zadaniach o tematyce ekonomicznej, finansowej a także związanej z Unią Europejską.
Ponadto odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Historia pieniądza i bankowości centralnej w Polsce, którą obecnie można oglądać w Service Inter Lab. Wystawa znajduję się przy Laboratorium Bankowym i jest otwarta cały czas dla wszystkich zainteresowanych historią pieniądza.
Tego dnia Koła Naukowe miały również szanse pokazać z własnej perspektywy co dla nich oznacza Wejście Polski do Unii Europejskiej z perspektywy specyfiki działalności ich organizacji.Całe wydarzenie zakończone zostało piknikiem na świeżym powietrzu na terenie Kampusu Uniwersyteckiego.
Źródło: Uniwersytet Szczeciński