500 plus: rząd nie podniesie wysokości świadczenia

500 plus: rząd nie podniesie wysokości świadczenia
Stanisław Szwed Fot. MRPiPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nie ma planów podniesienia wysokości świadczenia z programu Rodzina 500 plus, w rządzie nie ma w tej chwili dyskusji na ten temat - powiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Wiceszef MRiPS był pytany w środę w Polsat News o to, czy świadczenie Rodzina 500 plus zostanie podwyższone np. do 700 zł.

„Nie ma takich planów. 500 plus pozostaje” – oświadczył Szwed. Dodał, że oprócz programu Rodzina 500 plus są jeszcze inne formy wspierania rodzin. Wskazał w tym kontekście m.in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i wyprawkę szkolną.

Wysoka inflacja

Dopytywany, czy w rządzie trwa dyskusja o podniesieniu wysokości świadczenia, wiceminister odparł: „W tej chwili nie ma takiej dyskusji”.

„Jest szeroki wachlarz pomocy dotyczący polityki rodzinnej. Walczymy z inflacją i inne działania podejmujemy, by z jednej strony hamować inflację, a z drugiej pomóc grupom, które są najsłabsze” – dodał.

Program „Rodzina 500 plus” ma charakter powszechny i przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na dochody rodziców i liczbę dzieci w rodzinie. 

Źródło: PAP BIZNES