ZUS: za przejęcie dodatkowych zadań pracownicy mogą liczyć na podwyżki

ZUS: za przejęcie dodatkowych zadań pracownicy mogą liczyć na podwyżki
Źródło: inFakt
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W najbliższych dniach pracodawca zaprosi do rozmów wszystkie zakładowe organizacje związkowe działające w ZUS w celu uzgodnienia wysokości kwot oraz zasad podziału środków na podwyżki. Od tych uzgodnień uzależniony jest termin tak oczekiwanych przez pracowników wypłat.

Zarząd ZUS stoi na stanowisku, że jak najszybsze uzgodnienia pozwolą na wypłacenie dodatkowych środków w połowie lipca z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku.

Wyższe podwyżki

Wielomiesięczne starania Prezes i Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na rzecz wzrostu wynagrodzeń dla pracowników tej instytucji przyniosły pozytywny efekt. Dostępna wcześniej kwota na podwyżki (średnio po 300 zł na pracownika) dzięki obsłudze nowych zadań przez ZUS może zostać znacząco podwyższona.

Więcej obowiązków

Dodatkowo pozyskane środki, które zostaną przeznaczone na wzrost wynagrodzeń, są wyrazem docenienia zaangażowania pracowników ZUS w realizację nowych zadań nałożonych w ostatnim czasie.

Dziś ZUS to nowoczesna instytucja, która szeroko działa na rzecz rodzin. To Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje programy Dobry Start, Rodzina 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy świadczenie żłobkowe. Nie zależy zapominać także o Polskim Bonie Turystycznym, a także wypłacie 13 i 14 emerytur. Oprócz tego ZUS w ostatnim czasie wykonał ogromną pracę na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wszystkie te zadania z sukcesem zostały i są realizowane dzięki profesjonalnej postawie i odpowiedzialności pracowników.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych / ZUS