Zmiany w zarządzie PKO BP

Zmiany w zarządzie PKO BP
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bartosz Drabikowski został odwołany z zarządu PKO Banku Polskiego. W skład zarządu z kolei od 1 stycznia wejdzie Andrzej Kopyrski.

Rada Nadzorcza PKO BP odwołała Bartosza Drabikowskiego z zarządu banku. Jednocześnie RN zdecydowała o powołaniu z dniem 1 stycznia 2023 r. Andrzeja Kopyrskiego na stanowisko wiceprezesa banku.

Czytaj także: PKO BP z nową polityką dywidendową: stabilne wypłaty w długim terminie >>>

Andrzej Kopyrski […] karierę w bankowości rozpoczął w 1992 r. w Banku Pekao S.A. W latach 1993-1996 pracował w bankowości korporacyjnej w ING Bank Polska S.A. Następnie kierował finansowaniem strukturalnym w Deutsche Bank Polska S.A., a od roku 1997 do 2001 był Dyrektorem w ABN Amro Bank (Polska), gdzie odpowiadał za finansowanie strukturalne i rynki kapitałowe. Od 2001 r. był członkiem zarządu w HSBC Financial Services (Poland). Od kwietnia 2002 r. pracował w Banku BPH S.A. na stanowisku dyrektora zarządzającego, gdzie był odpowiedzialny za obszar sprzedaży, finansowania strukturalnego i rynków kapitałowych, a po połączeniu z Bankiem Pekao S.A. przejął odpowiedzialność za Departament Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Strukturalnego” – czytamy w komunikacie.

W latach 2008 – 2018 był wiceprezesem Banku Pekao S.A. kierującym operacjami bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Następnie pracował w Polskim Funduszu Rozwoju (PFR), gdzie odpowiadał za Pion Inwestycji sprawując nadzór nad inwestycjami kapitałowymi oraz programem wsparcia dla dużych firm, podano także.

Bartosz Drabikowski był wiceprezesem PKO BP ds. finansowych od czerwca 2021 roku.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews