Zmiana prezesa bankrutującego Open Finance

Zmiana prezesa bankrutującego Open Finance
Fot. Open Finance SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Open Finance powołała Dariusza Krawczyka w skład zarządu na trzyletnią odrębną kadencję, powierzając mu pełnienie funkcji prezesa, podała spółka.

Dariusz Krawczyk wcześniej był m.in. prezesem Synthosu (w latach 2005-2011), Ciechu (2012-2015), Polnordu (2016-2018) i Boryszew Automotive Plastics (2019). Jest właścicielem spółki VDL Business Solutions.

Rada nadzorcza odwołała Mieczysława Halka z zarządu

Wcześniej dziś spółka podała, że rada nadzorcza odwołała Mieczysława Halka ze składu zarządu i funkcji prezesa.

„Rada nadzorcza emitenta podjęła uchwałę o odwołaniu pana Mieczysława Halka ze składu zarządu Open Finance S.A. ze skutkiem na dzień 30 grudnia 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

14 grudnia br. spółka podała, że Mieczysław Halk został powołany w skład zarządu Open Finance i powierzono mu pełnienie funkcji prezesa.

Wniosek o upadłość

W czwartek spółka poinformowała, że zarząd Open Finance złożył do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie Wydział XVIII Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosek o ogłoszenie upadłości.

Czytaj także: Open Finance złożył wniosek o ogłoszenie upadłości >>>

„Powodem złożenia wniosku jest istotne pogorszenie się sytuacji finansowej spółki, zbyt niskie przychody, które nie pokrywają kosztów ponoszonych przez spółkę, brak perspektyw związanych z uzyskaniem finansowania pozwalającego na funkcjonowanie spółki w perspektywie najbliższych miesięcy” – czytamy w raporcie. 

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

Źródło: ISBnews, PAP BIZNES