Zmarł Andrzej Ziółkowski, wieloletni współpracownik Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych

Zmarł Andrzej Ziółkowski, wieloletni współpracownik Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych
Andrzej Ziółkowski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
21 grudnia zmarł  Andrzej Ziółkowski. Był związany z bankowością od 40 lat. Pełnił szereg funkcji kierowniczych w bankach, które łączył z m.in. z działalnością naukowo-dydaktyczną w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Studenci WSB wyróżnili go tytułem „Wykładowca 10-lecia”. Andrzej Ziółkowski uczestniczył w pracach Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Toruniu, a od 2007 roku był członkiem […]

21 grudnia zmarł  Andrzej Ziółkowski. Był związany z bankowością od 40 lat. Pełnił szereg funkcji kierowniczych w bankach, które łączył z m.in. z działalnością naukowo-dydaktyczną w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Studenci WSB wyróżnili go tytułem Wykładowca 10-lecia”.

Andrzej Ziółkowski uczestniczył w pracach Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Toruniu, a od 2007 roku był członkiem Zarządu.

Oddział PTE w Toruniu organizował liczne seminaria oraz wykłady otwarte. Ich tematami m.in. były: polityka stabilizacyjna w Polsce; zmiany w prawie bankowym, gwarantowany fundusz bankowy, listy zastawne, hipoteka i tajemnica bankowa, na których wygłaszał referaty Andrzej Ziółkowski

Andrzej Ziółkowski przez wiele lat był współpracownikiem Komitetu ds. Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej i przedstawicielem Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu w tymże Komitecie.

Pełnił funkcję Członka Prezydium Komitetu Standardów z ramienia Szkół Bankowych i Członka Komisji Egzaminacyjnych w Systemie Standardów ZBP. Był organizatorem kursów i egzaminów certyfikacyjnych dla studentów WSB Toruń.

Został odznaczony przez Związek Banków Polskich Medalem Mikołaja Kopernika za wkład w rozwój funkcjonowania polskiego sektora bankowego.

Rodzina zmarłego Andrzeja Ziółkowskiego informuje, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 7.01.2022 roku o godzinie 13.00 w kościele Farnym w Chełmnie.

Rodzinie i Przyjaciołom Andrzeja Ziółkowskiego składamy wyrazy współczucia.

Źródło: aleBank.pl