Zgoda KNF na powołanie trzech prezesów banków spółdzielczych

Zgoda KNF na powołanie trzech prezesów banków spółdzielczych
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W komunikacie ws. decyzji podjętych przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 23 września 2022 roku czytamy m.in. o wyrażeniu zgody przez Komisję na powołanie trzech nowych prezesów banków spółdzielczych.

Obecna decyzja dotyczy zgodny na powołanie Andrzeja Nocunia na stanowisko Prezesa Zarządu Częstochowskiego Banku Spółdzielczego JURA BANK.

Poprzednia decyzja KNF dotycząca JURA BANK została wydania 3 grudnia 2021 roku. Tego dnia KNF wyraziła zgodę na połączenie Częstochowskiego Banku Spółdzielczego JURA BANK z Bankiem Spółdzielczym w Żytnie i Bankiem Spółdzielczym we Mstowie.

Bank Spółdzielczy w Strzelnie

23 września 2022 roku KNF wydała także zgodę na powołanie Agnieszki Skrzypczak na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Strzelnie.

Obecnie bankiem w Strzelnie kierują trzy kobiety. Anna Smaruj oraz Justyna Dobrzeniecka są wiceprezeskami zarządu banku.

Historie banku sięga roku 1865 kiedy to w Strzelnie powstał Bank Ludowy – jedna z najstarszych instytucji kredytowych w zaborze pruskim.

Bank Spółdzielczy w Glinojecku

Trzecią osobą, której dotyczyły decyzje KNF w sektorze bankowości spółdzielczej jest Monika Witkowska. Uzyskała zgodę na powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Glinojecku.

Bank Spółdzielczy w Glinojecku rozpoczął swoją działalność 18 czerwca1950 roku jako Spółdzielnia Oszczędnościowo-Pożyczkowa w Ościsłowie z siedzibą w Glinojecku pod nazwą „Gminna Kasa Spółdzielcza”.

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF, Bank Spółdzielczy w Strzelnie, Bank Spółdzielczy w Glinojecku, Częstochowski Bank Spółdzielczy JURA BANK