ZBP: Jak nie zbankrutować?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2009.11.foto.12.a.200xInformacja a bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i ochrona obywateli. Czy dziesiątki tysięcy konsumentów oraz przedsiębiorców będzie musiało ogłosić upadłość - zastanawiali się uczestnicy debaty zorganizowanej przez ZBP podczas targów "Twoje Pieniądze".

 

Jan Osiecki

Co zrobić, żeby nie doszło do najgorszego, czyli totalnego bankructwa? Tym bardziej że upadłość konsumencka jest fikcją. A jak wynika z badań przeprowadzonych przez Bank Citi Handlowy, wiedza naszych rodaków o ekonomii jest gorsza niż fatalna. Zaledwie jeden na pięciu Polaków w pełni utrzymuje kontrolę nad budżetem domowym! Aż 60 proc. badanych ocenia swoją wiedzę o finansach jako słabą lub bardzo słabą. Okazuje się, że 40 proc. z nas nie wie nawet, co to jest inflacja!

Niewiedza to właśnie główny powód powstawania naszych kłopotów finansowych. Jak reagować, gdy powstały pewne problemy, jak uniknąć rozpoczęcia procedury upadłościowej? – Przede wszystkim nie zadłużać się ponad miarę – radził dyrektor ds. legislacyjno-prawnych w ZBP, mecenas Jerzy Bańka. Coś, co może wydawać się truizmem, należy jednak stale powtarzać naszym rodakom. – A kiedy chcemy już wziąć kredyt, sprawdźmy nasze obciążenia – przypominał mecenas Bańka.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI