Zamknięcie administracji w USA- dzień czwarty

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

andrzej.kiedrowicz.250x166Euro (EUR) notowane jest powyżej poziomu 1.3625, ponieważ paraliż administracji  w USA popchnął euro w dół. Ogłoszenie dzisiejszych danych związanych z płacami w sektorze pozarolniczym zostało anulowane w wyniku zamknięcia amerykańskich agencji. Dane zostaną opublikowane w niedalekiej przyszłości, ale na dzień dzisiejszy nie ma informacji kiedy dokładnie to nastąpi.

Dolar amerykański osłabł wobec jena japońskiego (JPY), dotykając wartości na poziomie 97.10. Dolar może osiągnąć jeszcze niższe wartości w związku z decyzją Banku Japonii, która okazała się mniej „gołębia” niż przypuszczano.

Akcje

US 500 (SPI) od połowy września utrzymuje “niedźwiedzi” trend, czyli od momentu kiedy bliskie stawały się obawy dotyczące  paraliżu administracji amerykańskiej.  Indeks dotknął wartości na poziomie 1663 przed korektą na poziomie 1667 podczas wczorajszego tradingu.

Towary

WTI Crude (Oil) znalazła wsparcie na poziomie 102.86 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa straciła na wartości przez paraliż administracyji  amerykańskiej.

Para dnia i Opcje FX

Złoto  (XAU) w dalszym ciągu wzrasta po czwartym dniu zamknięcia administracji  USA. Wszystko wskazuje na to, że szlachetny metal będzie testował opór powyżej wartości 1320.

Traderzy, aby skorzystać z ruchu na tej parze walutowej powinni wybierać opcje „CALL” na XAUUSD. Oszczędni inwestorzy, aby odzyskać część wpłaconej premii i skorzystać z ruchu na tej parze walutowej, powoli sprzedają swoje opcje „CALL” out-of-money.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.