Zakończyło się prawne przeniesienie klientów Santander Securities do Santander Bank Polska

Zakończyło się prawne przeniesienie klientów Santander Securities do Santander Bank Polska
Fot. Materiały prasowe Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sąd Rejestrowy w Warszawie wykreślił Santander Securities S.A z KRS. Tym samym zakończyło się prawne przeniesienie klientów spółki do Santander Bank Polska - Santander Biuro Maklerskie, podał bank.

Sąd wykreślił z #KRS Santander Securities S.A. Zakończyło się prawne przeniesienie klientów do #Santander BM @SantanderBankPL

Wykreślenie spółki z KRS kończy niemal rok prac nad połączeniem Santander Securities S.A. oraz Santander Biuro Maklerskie. Do tej pory były to dwie odrębne firmy inwestycyjne, które świadczyły usługi maklerskie w ramach grupy Santander Bank Polska, przypomniano.

– Blisko 30 tysięcy osób zostanie naszymi klientami i uzyska dostęp do nowych usług, na przykład możliwości inwestowania na rynkach zagranicznych, korzystania z aplikacji mobilnej czy limitu należności. Oczywiście utrzymujemy dla nich także dotychczasowe warunki cenowe. Dołożymy wszelkich starań, aby jakość obsługi oraz atrakcyjność oferty odpowiadały oczekiwaniom klientów – powiedział wiceprezes Santander Bank Polska odpowiedzialny za bankowość detaliczną Arkadiusz Przybył.

Bank rozpoczął dziś techniczne prace nad migracją danych. Po ich zakończeniu klienci będą mogli uzyskać dostęp do systemów Santander Biuro Maklerskie przez internet lub w oddziałach Santander Bank Polska świadczących obsługę maklerską.

Wydzielono część szkoleniową i maklerską

– Zaprojektowaliśmy proces przejścia w taki sposób, aby był sprawny, łatwy i jednocześnie bezpieczny. Klienci otrzymają atrakcyjną i bogatą ofertę i wierzę, że dzięki temu będą aktywnie inwestować na rynkach kapitałowych – powiedział dyrektor Santander Biuro Maklerskie Piotr Tomaszewski.

Poza częścią maklerską z Santander Securities wydzielona została także część szkoleniowa, która zostanie przeniesiona do Santander Finanse Sp. z o.o. – spółki należącej również do grupy Santander Bank Polska.

Pod koniec września br. akcjonariusze Santander Bank Polska zdecydowali o podziale Santander Securities oraz zbyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa Centrum Usług Inwestycyjnych.

Jakie były cele konsolidacji?

W czerwcu br. Santander Bank Polska uzgodnił z Santander Finanse plan podziału Santander Securities, który zakłada przeniesienie części majątku, związanej ze świadczeniem usług maklerskich na bank, a części majątku związanej z wykonywaniem działalności szkoleniowej – na Santander Finanse. Wówczas podano, że zakończenie procesu zaplanowane jest na IV kwartał br.

W uzasadnieniu podziału Santander Securities wskazał wtedy, że przeprowadzenie konsolidacji usług maklerskich w ramach jednego podmiotu pozwoli na osiągnięcie następujących efektów: stworzenie jednego centrum kompetencji w grupie; ujednolicenie oferty w zakresie produktów i usług; udostępnienie klientom jednolitych kanałów dostępu; spójne podejście do klientów w wyniku ujednolicenia zasad ich segmentacji; uproszczenie procesów i procedur zarówno dla klientów, jak i dla pracowników; uproszczenie struktury funkcjonowania w/w działalności; szybsze wdrażanie nowych produktów i procesów dla klientów w tym rozwiązań mobilnych; a także synergie kosztową i operacyjną, które pozwolą podnieść jakość świadczonych usług.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews