Wydarzenia: Ręce do góry, to jest napad!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Budynek Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku, ul. Warecka 7. Praca jak co dzień. Jest godzina 10.00, w pomieszczeniach banku na sali operacyjnej znajduje się 7 osób, tj. 5 pracowników banku oraz dwóch interesantów. W pewnej chwili na salę wchodzi nieznana osoba ubrana na czarno, w kominiarce na głowie, oddaje cztery strzały z przedmiotu przypominającego broń palną, podchodzi do stanowiska jednej z kasjerek i żąda wydania pieniędzy ze wszystkich stanowisk kasjerskich.

Obsługiwanym interesantom wydaje polecenie położenia się twarzą do podłogi, natomiast pracownikom banku uniesienie rąk do góry. Kasjerka w trakcie zbierania pieniędzy z innych stanowisk uruchamia za pomocą przycisku antynapadowego procedurę powiadomienia stacji monitorowania alarmów o zagrożeniu. Kasjerzy po zebraniu pieniędzy z innych stanowisk przekazują je napastnikowi, który z zawartością wychodzi z budynku, wsiada do pojazdu i odjeżdża w kierunku Bartodziej.

Przypadkowa osoba znajdująca się nieopodal banku zauważyła napastnika w kominiarce wybiegającego z budynku, który wsiadł do pojazdu i odjechał w kierunku miejscowości Bartodzieje. Osoba ta informuje o marce pojazdu, kolorze nadwozia i innych ważnych szczegółach.

Po otrzymaniu tych informacji dyżurny, który wcześniej skierował patrol Policji podaje komunikat drogą radiową patrolom będącym w służbie oraz zarządza działania blokadowe na drodze Jedlińsk – Bartodzieje. Na tym etapie w pościgu biorą udział policjanci KP Jedlińsk, którzy jadą w kierunku miejscowości Bartodzieje, policjanci WRD KMP Radom jadący z przeciwnego kierunku oraz patrol policji skierowany do zabezpieczenia miejsca zdarzenia (budynku banku, zabezpieczenie śladów itp.)

W pewnym momencie policjanci zauważyli poszukiwany pojazd jadący w kierunku Bartodziej i podejmują próbę jego zatrzymania. Pojazd się nie zatrzymuje i odjeżdża ponownie w kierunku Jedlińska. Pojazd ze sprawcą widowiskowo ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI