Wydarzenia: Program szkoleniowy dla przyszłych prezesów

Wydarzenia: Program szkoleniowy dla przyszłych prezesów
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rozmowa z Magdaleną Waniek, dyrektor Departamentu Relacji Zrzeszeniowych i Korporacyjnych Banku BPS S.A.

Kiedy narodził się pomysł, by w Banku BPS organizować program szkoleniowy dla przyszłych prezesów zarządów banków spółdzielczych?

– Pomysł na program powstał pięć lat temu i od samego początku cieszył się sporym zainteresowaniem przyszłych i świeżo upieczonych prezesów zarządów banków spółdzielczych. Z czasem zainteresowanie nieco zmalało, a przez pewien czas ‒ z rożnych względów ‒ staże nie odbywały się w ogóle. Na początku tego roku postanowiliśmy więc odkurzyć ten program. Wysłaliśmy do banków naszego zrzeszenia zaproszenie do udziału i mamy już kilkoro chętnych, co nas bardzo cieszy.

Nasza rozmówczyni

Absolwentka studiów ekonomiczno- -finansowych w Szkole Głównej Handlowej, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pracę w bankowości rozpoczęła w 2007 r. w Banku BPH S.A. Po fuzji z Bankiem Pekao S.A. była pracownikiem Makroregionu Środkowo-Wschodniego Bankowości Korporacyjnej. Od września 2008 r. związana z Bankiem BPS S.A. Obecnie dyrektor Departamentu Relacji Zrzeszeniowych i Korporacyjnych w Banku BPS S.A.

Jaki jest powód organizowania takich szkoleń?

– Bardzo prozaiczny: aby dobrze i efektywnie współpracować w ramach jednego zrzeszenia, trzeba po prostu się znać. A jak najlepiej to zrobić? No chociażby spędzając kilka dni w banku zrzeszającym. To rodzaj ekspresowej wędrówki przez bank, podczas której uczestnicy poznają jego specyfikę i pracowników odpowiadających za konkretne zadania, w tym w szczególności za zadania realizowane na rzecz banków spółdzielczych. Takie wizyty są niezwykle ważne również dla samego banku zrzeszającego i jego kadry ‒ dzięki nim wiemy, jak jesteśmy oceniani, co działa dobrze, a co należy poprawić, czego brakuje w naszej ofercie i przede wszystkim poznajemy problemy, z  którymi borykają się na co dzień banki spółdzielcze.

Ile osób wzięło dotychczas udział w programie?

– Jak na razie z wizyty w Banku BPS skorzystało 30 osób. Obecnie gościmy u siebie dwie panie prezes, jednej powierzono ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI