Wydarzenia: Płatności internetowe w Spółdzielczej Grupie Bankowej

Wydarzenia: Płatności internetowe w Spółdzielczej Grupie Bankowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki spółdzielcze SGB aktywnie promują wśród klientów płatności bezgotówkowe, wskazując na całą paletę zalet, jakie daje możliwość korzystania z karty płatniczej czy płatności Paybynet. Poczucie bezpieczeństwa, elastyczność, oszczędność czasu - to tylko niektóre z nich. Banki starają się również zachęcać do korzystania z kart nie tylko klientów indywidualnych, ale również firmowych, podkreślając, jak ważnym elementem biznesu jest karta.

Bartosz Mantaj – kierownik,
Magdalena Stodolna, – ekspert,
Joanna Matuszak – specjalista
Departament Bankowości Internetowej, Mobilnej oraz Kart SGB-Bank S.A.

Z badania „Portfel Polaka 2017”, przygotowanego przez Mobile Institute i Izbę Gospodarki Elektronicznej, wynika, że aż 1 Polaków deklaruje, że nie nosi w swoim portfelu gotówki, a ponad 55% internautów robi zakupy w sieci. Jak widać, płatności elektroniczne dynamicznie zdobywają rynek, co więcej – okazuje się, że można dziś żyć bez gotówki, w końcu robi to 25% Polaków.

Dynamicznie wzrasta liczba transakcji dokonywanych przez klientów w internecie – w ostatnich kwartałach systematycznie rośnie ich udział w całości obrotów bezgotówkowych i w III kw. 2017 r. wyniósł on 3,1%. Według danych Narodowego Banku Polskiego klienci przeprowadzili w internecie w III kw. 2017 r. prawie 13 mln transakcji o łącznej wartości przekraczającej 2 mld zł.

Banki spółdzielcze SGB dzięki dużemu zaangażowaniu w promowanie kart płatniczych i operacji bezgotówkowych wśród swoich klientów odnotowują duże wzrosty liczby i wartości transakcji dokonanych w sieci. W porównaniu do rynku Grupa SGB wypracowała znacząco wyższe wyniki w liczbie transakcji dokonanych w internecie. Patrząc na wzrost rok do roku, jest to 60% w stosunku do rynkowych 33%.

Banki spółdzielcze SGB dbają o bezpieczeństwo swoich klientów i jako jedne z pierwszych banków na polskim rynku wprowadziły usługę 3D-Secure, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa płatności internetowych, dzięki wprowadzeniu kolejnego poziomu zabezpieczenia – czyli dodatkowego potwierdzania transakcji. Ta funkcjonalność sprawia, że klienci Grupy SGB ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI