Wspólna waluta poniżej 1.24

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) spadło z poziomu 1.2533 do niskiego poziomu 1.2364 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta osiągnęła nowe 2-letnie minimum po tym jak Mario Draghi stwierdził, że dodatkowa polityka pieniężna jest brana pod uwagę.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 114.05 po czym odbił się do poziomu 115.45 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Japońscy urzędnicy wyrazili zaniepokojenie dewaluacją lokalnej waluty i wierzą w to, że wyższe ceny importowe mogą zaszkodzić gospodarce.

Akcje

Akcje amerykańskie odbyły rajd osiągając rekordowy poziom, kiedy EBC zasygnalizował, że dalsze środki stymulacyjne zostaną dodane jeśli będzie taka potrzeba, natomiast spada liczba osób bezrobotnych w USA, co może świadczyć o poprawie amerykańskiej gospodarki. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 2032, US Tech (NDQ) do poziomu 4177 a US 30 (DOW) wzrósł do poziomu 17544.

Towary

Pszenica (WHT) spadła z poziomu 538 do poziomu 516 dolarów amerykańskich za buszel. Towary straciły na wartości przez spekulacje, że globalne zapasy zwiększyły się i wpłynęło to na spadek ich cen. 

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) spadł z poziomu 1.6010 do swojego rocznego minimum na poziomie 1.5815 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Kabel stracił 180 pipsów wczoraj, ponieważ stopy procentowe zostały pozostawione na niezmienionym poziomie, a dzisiaj o 14:30 poznamy raport dotyczący zatrudnienia w sektorze pozarolniczym  w USA.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze GBPUSD i korzystać, jeśli para będzie dalej traciła na wartości, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.