Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w lutym spadł

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w lutym spadł
Fot. STOCK.ADOBE.COM / peshkov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w lutym spadł o 0,4 pkt. mdm do 166,1 pkt. - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (#WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w lutym spadł o 0,4 pkt. mdm do 166,1 pkt. #BIEC

„Od roku obserwujemy systematyczne, choć nie raptowne pogarszanie się koniunktury gospodarczej. O ile przed rokiem, wśród czynników odpowiedzialnych za spowolnienie dominowały czynniki zewnętrzne, związane głównie z dekoniunkturą w naszym najbliższym otoczeniu, o tyle obecnie dominują czynniki wewnętrzne ograniczające popyt krajowy. Dotychczasowy, jedyny motor wzrostu gospodarczego, jakim było spożycie indywidualne, zaczyna szwankować” – napisano w komentarzu.

Czytaj także: Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w styczniu 2020 r. w dół. Perspektywy gospodarcze pogarszają się, ale wolniej >>>

BIEC podał, że spośród ośmiu składowych wskaźnika w lutym 2020 roku trzy uległy poprawie, dwie pozostały na poziomie miesiąca ubiegłego, zaś trzy pogorszyły się. 

Źródło: PAP BIZNES